• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti uhájili zastoupení v Evropském Parlamentu

Ve velice napínavých volbách Piráti získali jediný, ale velmi důležitý mandát. Do Evropského Parlamentu usedne Julia Reda, kandidující za německé Piráty avšak podle svých slov [1] zastupující Piráty celého světa. Čeští Piráti byli s 4.78% mandátu také na dosah, v úspěchu jim stála pouze diskriminační volební klauzule, kterou po vzoru Německa [2] přezkoumá Ústavní soud. Julia Reda bude navazovat na velice úspěšnou činnost švédských europoslanců Christiana Engströma a Amelie Andersdotter [4], kteří dokázali, že i jediný poslanec může inspirovat a ovlivnit celý europarlament, např. v kauze nebezpečné smlouvy ACTA [5].

Piráti děkují voličům a příznivcům za vítr do plachet a pokračují v hájení základních lidských práv ať už v europarlamentu nebo jako aktivisté bez politických funkcí.

Kandidát do Evropského parlamentu a patron Festivalu svobodných filmů Filip Krška z Třebíče vzkazuje občanům: „Nenechte se odradit mylným a hloupým tvrzením, že volit nemá smysl. Pravdou je, že volit nestačí a to je obrovský rozdíl. Změny k lepšímu docílíme každodenní angažovaností nehledě na termín voleb. Ať již průběžně hlídáme své zvolené zástupce nebo vyvíjíme vlastní veřejně prospěšné aktivity, výsledky jsou vidět.“

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.