• @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • @cen_koord has upload permissions
  • @cen_ao has upload permissions
  • @ALL has read permissions

Piráti si na Vysočině zvolili nové vedení

4.5.2018, Jihlava - Ve čtvrtek 3. května ve večerních hodinách skončila online volba krajského předsednictva Pirátské strany na Vysočině. Už před týdnem bylo známo jméno nové předsedkyně, kterou se stala Michaela Vodová, nyní k ní byli zvoleni další čtyři místopředsedové.

Piráti volili nové vedení na základě „březnových“ změn - nejprve si krajské fórum odsouhlasilo zvýšení počtu členů krajského předsednictva ze tří na pět členů (včetně postu předsedy) a následně bývalé předsednictvo, v jehož čele stál poslanec Jan Pošvář, rezignovalo. Hlavním důvodem byla skutečnost, že bývalé předsednictvo bylo zvoleno v čase, kdy Piráti na Vysočině čítali mnohem méně členů než dnes a také vznikla potřeba předsednictvo rozšířit, aby bylo schopné zvládnout rostoucí agendu související hlavně s blížícími se senátními a komunálními volbami.

~~READMORE~~ Volby probíhaly vždy ve dvou kolech, nejprve se zvolil předseda a poté místopředsedové. O post předsedy se ucházeli 2 kandidáti - poslanec Jan Pošvář a krajská koordinátorka Michaela Vodová, která nakonec ve druhém kole volby zvítězila. „Velmi si vážím této vyslovené důvěry a beru ji i jako velký závazek. Ráda bych se ve funkci předsedkyně orientovala na prezentaci Pirátské strany směrem k veřejnosti, různým spolkům, hnutím a osobnostem kraje Vysočina. Chci hledat společné cesty. Povedu kraj tak, abychom v krajských volbách v roce 2020 uspěli a měli ve svých řadách kvalitní kandidáty pro vedení kraje.“ doplnila Vodová.

O posty místopředsedů se poté ucházelo celkem pět kandidátů, z nichž, kromě Jana Kerbera, čtyři postoupili do druhého kola volby a obsadili posty místopředsedů v následujícím pořadí: 1. místopředseda Roman Pašek, 2. místopředseda Milan Daďourek, 3. místopředseda Ondřej Tůma a 4. místopředseda Jan Pošvář. „Nově zvolené předsednictvo by se mělo především soustředit na zefektivnění svojí činnosti, mělo by koordinovat jednotlivá místní sdružení a aktivně se zapojit do předvolební kampaně jak v komunálních, tak i senátních volbách,“ uvedl první místopředseda Pašek úkoly pro nové předsednictvo v nejbližší době.

Michaela Vodová krajské sdružení na Vysočině v minulosti již vedla a může se tak opírat o své bohaté zkušenosti. A co bylo její hlavní motivací se o post předsedy opět ucházet? „Práce pro kraj má smysl, protože rosteme, pracujeme pro sebe navzájem, učíme se, spolupracujeme. To je dle mého názoru to nejdůležitější. Umět spolupracovat.“ uvedla nová předsedkyně krajského sdružení Pirátů na Vysočině.

Kontakt pro média: Hana Hajnová - hana.hajnova@pirati.cz, 721 684 323

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
regiony/vysocina/tiskove-zpravy/pirati_si_na_vysocine_zvolili_nove_vedeni.txt · Poslední úprava: 05.05.2018 08:12 autor: Michaela.Vodova