• @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • @cen_koord has upload permissions
  • @cen_ao has upload permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • lukas_novy has no permissions

Piráti na Vysočině kandidují do třinácti obecních zastupitelstev

Jihlava, 6.8.2018

Piráti na Vysočině nezaháleli a sestavili 13 kandidátek do komunálních voleb, ať už samostatných, koaličních nebo nezávislých s podporou Pirátů. V Havlíčkově Brodě a v Novém Městě na Moravě kandidují samostatně. V pěti dalších případech jde o kandidátní listiny spojené nejčastěji se Zelenými, TOP 09 a sdruženími nezávislých kandidátů. V šesti obcích pak kandidují Piráti jako nezávislí kandidáti. Mezi kandidátkami jsou ty, které budou své úspěchy obhajovat, ale vznikla i řada nových.

Počet zastupitelů je pro každé město specifický a odvíjí se od celkového počtu obyvatel. Nejvíce (37) jich bude voleno v Jihlavě, kde Piráti vytvořili koalici Žijeme Jihlavou! společně se Zelenými a TOP 09. Nejvýše postavenou Pirátkou je třetí Eva Nováková. „Jsem ráda, že se nám podařilo sestavit kvalitní kandidátku, která se namísto známých jmen opírá o odbornost. Spojení Pirátů, Zelených a TOP 09 je zárukou komplexního přístupu ke hledání skutečně funkčních řešení pro naše město. Shodli jsme se na celé řadě programových priorit, mezi které patří otevřená radnice, zapojování obyvatel do rozhodování, například formou participativního rozpočtu, revitalizace centra města a podpora dostupného bydlení,“ vysvětluje rozhodnutí vytvořit trojkoalici Nováková. ~~READMORE~~

O 10 méně zastupitelů si rozdělí křesla v Třebíči, kde je lídrem uskupení Společně otevřeme Třebíč (Piráti a TOP 09) Pirát Roman Pašek.  „Do komunálních voleb jsme spojili síly s místní TOP 09, a díky tomu se na naší kandidátní listině objeví experti na širokou škálu problémů, která nás v Třebíči trápí. Pokud bych měl vyzdvihnout nejpalčivější problémy Třebíče, tak je to dlouhodobě dopravní situace, téměř nulová komunikace radnice s veřejností a problematika týkající se revitalizace Karlova náměstí, se kterou je spojena revitalizace celého centra včetně židovského města,“ doplňuje Pašek.

O místa v zastupitelstvu v Havlíčkově Brodě (25 členů) a Novém Městě na Moravě (23 členů) usilují čistě Pirátská uskupení v čele s Janem Kerberem (HB) a René Mayerem (NmnM). „V Havlíčkově  Brodě, kde bylo založeno první pirátské místní sdružení na Vysočině, vnímáme dlouhodobě silnou podporu voličů a příznivců Pirátské strany. I proto jsme se rozhodli pro sestavení samostatné kandidátky, která bude ve městě prosazovat pirátský program. Podobně jako v dalších obcích se i v Havlíčkově Brodě chceme věnovat otevřené radnici a participativnímu rozpočtu. Z lokálních témat se pak zaměříme na finalizaci vybudování skate parku, pokrytí náměstí wi-fi sítí zdarma nebo na oživení kultury a turismu, které jsou v našem městě dlouhodobě zanedbávány,“ říká k sestavení samostatné kandidátky Kerber.

Shodně 21 zastupitelů bude reprezentovat své strany v Chotěboři, Telči a Jaroměřici nad Rokytnou. Nejvýše nasazeným Pirátem v uskupení Pojďme To Změnit v Chotěboři, složené stejně jako v Jihlavě z Pirátů, Zelených a TOP 09, je v pořadí druhý Tomáš Dostálek. V Jaroměřici nad Rokytnou kandidují Piráti a nezávislí za sdružení Jaroměřicko – náš domov, sdružení nezávislých kandidátů a Pirátů. V Telči bude o znovuzvolení a navýšení počtu mandátů v Zastupitelstvu usilovat uskupení Společně pro Telč - Piráti a Zelení. Lídrem je Jiří Pykal (Zelení), jako dvojka byla zvolena Hana Hajnová za Piráty. „Mezi naše priority do letošních voleb patří zvýšení dostupnosti bydlení ve městě, zásady otevřené radnice, zachování zdravotní péče a podpora vytváření pracovních míst ve městě. Věříme, že to je cesta k zastavení dlouhodobého poklesu počtu obyvatel v Telči,“ dodává Hajnová. 

Pirátská jména se objeví také na nezávislých kandidátkách, a to v obcích Počítky, Staré Bříště, Vír, Čechtín, Lhotice a Chlum. Kompletní přehled obcí, ve kterých kandidují Piráti naleznete v tabulce pod textem.

ObecTyp volební stranyNázev volební strany
ČechtínNezávislý kandidátJaroslav Zejda
Havlíčkův BrodPolitická stranaČeská pirátská strana
Chlum Nezávislý kandidátMichaela Vodová
ChotěbořKoalice politických stranPojďme To Změnit
Jaroměřice nad RokytnouSdružení politické strany a nezávislých kandidátůJaroměřicko - náš domov, sdružení nezávislých kandidátů a Pirátů
JihlavaKoalice politických stranŽijeme Jihlavou!
LhoticeNezávislý kandidátLuboš Fuks
Nové Město na MoravěPolitická stranaČeská pirátská strana
PočítkySdružení nezávislých kandidátů Sdružení nezávislých kandidátů Počítky
Staré BříštěNezávislý kandidátVáclav Honzl
TelčKoalice politických stranSpolečně pro Telč: Piráti a Zelení
TřebíčSdružení politické strany a nezávislých kandidátůSpolečně otevřeme Třebíč
VírSdružení nezávislých kandidátů Muži pro Vír
Odkazy
Kontakty

Michaela Vodová, předsedkyně Krajského sdružení Vysočina, michaela.vodova@pirati.cz, 602 276 233

© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.