• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Koalice Zelených a Pirátů v Jihlavě zvolila lídra pro komunální volby.

logo_SZaPirati Jihlava, 26. 4. 2014

V úterý (24. 6. 2014) Zelení a Piráti navolili čelo kandidátky včetně lídra. Tím se stal Vít Prchal (SZ), podnikatel ve zdravé výživě a majitel firmy Natural Centrum v Jihlavě. Dvojkou se stala Mgr. Michaela Vodová (Piráti), sociální pracovnice v domácí hospicové péči a trojkou Klaus Mike Hübner (SZ), učitel jihlavského gymnázia.

Strana zelených a Česká pirátská strana se rozhodly vytvořit pro komunální volby v Jihlavě společnou kandidátku. Vzniklo tak silné uskupení, které má ambice oslovit širokou voličskou základnu. V posledních parlamentních a evropských volbách získali společně Zelení a Piráti více jak 10% hlasů.

V současně době se vytváří a schvaluje kandidátní listina. V úterý Zelení a Piráti navolili čelo kandidátky včetně lídra. Tím se stal Vít Prchal (SZ), podnikatel ve zdravé výživě a majitel firmy NATURAL CENTRUM v Jihlavě. Dvojkou se stala Mgr. Michaela Vodová (Piráti), sociální pracovnice v domácí hospicové péči a trojkou Klaus Mike Hübner (SZ), učitel jihlavského gymnázia.

K tomu Vít Prchal uvádí: „Chceme, aby se radnice více otevřela lidem a dokázala reagovat na jejich skutečné potřeby. To se týká především investic do chodníků, parkovišť, MHD, sportovišť pro neprofesionální sportovce atd. Chceme, aby z Jihlavy zmizely výherní automaty nebo aby ten, kdo třídí odpad, platil méně za jeho odvoz.“

Michaela Vodová, dvojka na kandidátce doplňuje: „Naším cílem je obec, kde může každý člověk svůj život prožít svobodně a naplno. Veřejné služby musí sloužit občanům, ne pro zisk jednotlivců. Klíčem k prosperitě naší společnosti je otevřenost, kvalitní vzdělání a veřejné služby, použití nových technologií a zapojení občanů do rozhodování.“

Věříme, že do zastupitelstva přineseme nový pohled a názory, které nejsou zatíženy politikařením, mnohaletým působením ve vedení města ani klientelistickými vazbami. V minulém volebním období jsme v zastupitelstvu nebyli, i přesto jsme se aktivně zajímali o život ve městě. Jako příklad uvádíme připomínkování územního plánu, zveřejňovali jsme svoje názory v tisku a účastnili se veřejných jednání o problémech města. Všichni tři uvedení kandidáti se v Jihlavě aktivně podílejí na vyhlášení referenda o spalovně a nakládání s odpady, které veřejnost zná pod názvem Referendum Jihlava.

Kontakty

Vít Prchal, předseda ZO Jihlava, mob. 737 689 996, E-mail: info@naturalcentrum.cz
Mgr. Michaela Vodová, předsedkyně Krajského sdružení Vysočina, mob. 602 276 233, E-mail: michaela.vodova@pirati.cz

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.