• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Festival svobodných filmů se vrací do Jihlavy

FSF7 Neuběhl ani rok a Festival svobodných filmů se pro velký zájem dočká na Vysočině již čtvrtého pokračování a vrací se do Jihlavy, kde byla myšlenka promítání volně šiřitelných filmů poprvé v ČR realizována.

Březnový úspěch inspiroval i ostatní kraje, takže ke třem štacím na Vysočině přibyly tři pražské a žatecké. Tvůrci svobodných děl, kteří ze sdílení svých děl, touhy po nové tvorbě a přirozené vděčnosti publika žijí, jsou důkazem, že násilné vymáhání poplatků, kriminalizace uživatelů, cenzura, udávání a slídění nejsou pro rozkvět kultury vůbec nutné.

V úterý 15. října v prostorách Antikvariátu Jihlava, Brněnská 8, bude v 18:00 krátká přednáška Filipa Kršky o svobodné tvorbě a fenoménech kopírování - inspirace v historii i současnosti. Po ní si promítneme první dva díly ze seriálu Your Face is a Saxophone - nevybíravé satiry z prostředí reklamního průmyslu. V přestávce mezi díly a na závěr promítneme krátké animované filmy s dílny Nadace Blender - Sintel a Big Buck Bunny.

Vstupné na místě 0,-. Z pohodlí domova pak diváci mohou tvůrce podpořit přímo, bez obav, že se 95% z ceny vstupného na cestě k autorům poztrácí.

Na Festivalu se také budete moci setkat s kandidáty Pirátů na Vysočině.

Odkazy:
http://www.antikvariat-jihlava.cz/15-10-2013-18-00-festival-svobodnych-filmu-svobodna-kultura-a-autorska-prava-v-historii-i-soucasnosti.html
http://www.pirati.cz/fsf
http://www.pirati.cz/regiony/vysocina/fsf

Kontakty:
Michaela Vodová, michaela.vodova@pirati.cz, +420 602 276 233
Filip Krška, filip.krska@pirati.cz

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.