• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Krajské sdružení Vysočina

Pravidelná setkání s Piráty:
Veřejné zasedání krajského fóra se uskuteční v pirátském centru v Jihlavě, Matky Boží 9. Nutné! Prosím potvrď účast, případně neúčast (platí pro členy!). Událost na FB kraje.

Ostatní akce sleduj v kalendáři či můžeš kontaktovat koordinátora.

Koalice Pirátů a TOP 09 pod názvem Společně otevřeme Třebíč se připravuje na říjnové komunální volby

Třebíč, 17. 06. 2018

Do komunálních voleb v Třebíči spojí síly dvě parlamentní strany - Piráti a TOP 09. Jejich lídři to oznámili na nedělní tiskové konferenci v rámci první společně pořádané akce Den otců a dětí s Piráty a TOP09. Na tiskové konferenci podepsali memorandum o spolupráci, představili lídry kandidátky a několik bodů společného programu. Kromě toho se zde představil i kandidát Pirátů do senátních voleb Michal Šalomoun, jehož kandidaturu podporuje i TOP 09.

Roman Pašek, pirátský lídr společné kandidátky k tomu dodal: „Díky spolupráci Pirátů a TOP 09 nabídneme odborníky na širokou škálu problémů, s nimiž se obyvatelé Třebíče potýkají. Především se chceme zaměřit na otevření radnice, což je ostatně patrné i z našeho názvu - Společně otevřeme Třebíč. Slovem společně však nepoukazujeme jen na spolupráci dvou politických stran, ale i na spolupráci s občany, protože i je chceme do rozhodování o budoucím dění v Třebíči zapojovat.“

Trojkoalici Žijeme Jihlavou povede stavební inženýr Vít Zeman

Do komunálních voleb v Jihlavě spojí síly TOP 09, Piráti a Zelení. V úterý 5. června podepsali v Jihlavském pirátském centru (JiPiCe) memorandum o spolupráci. Lídr trojkoalice Vít Zeman představil čelo kandidátky i několik bodů z chystaného programu trojkoalice s názvem Žijeme Jihlavou.

Na kandidátce se sejdou zástupci všech tří stran v rovnoměrném zastoupení, ovšem v rozmanité profesní specializaci. „Záleželo nám na tom, abychom na předních místech měli ženy a zároveň špičkové odbornice ve svých oborech. Je to pro nás čest,“ doplnil Vít Zeman. Po něm jsou dalšími kandidátkami pracovnice jihlavského Muzea Vysočiny Silvie Čermáková ze Zelených a Pirátka Eva Nováková, vedoucí sociální služby pod Oblastní charitou Jihlava.

Republikový výbor se sešel v Jihlavě

O uplynulém víkendu se v Jihlavském Pirátském Centru sešel druhý nejvyšší orgán Pirátské strany - Republikový výbor za účelem projednání důležitých bodů, které se nashromáždily od minulého zasedání.

Jednání započalo v sobotních brzkých odpoledních hodinách. Na pořadu jednání byly především otázky týkající se voleb do Senátu a jejich financování, účetního programu Pirátské strany, změny pravidel hospodaření a dalších důležitých témat. Jednalo se až do večerních hodin.

V neděli ráno zasedání pokračovalo probíráním mimo jiné tématu nového účetního systému či Kodexu zastupitele. Po poledni bylo jednání ukončeno a zástupci RV se rozjeli domů.

Kontakty

Hana Hajnová (hana.hajnova@pirati.cz, 721 684 323)

Jihlavské pirátské centrum

Adresa: Matky Boží 1182/9
586 01 Jihlava
tel. 770 113 639

Krajský koordinátor

Kontakt pro veřejnost i média
Mgr. Michaela Vodová
tel. 602 276 233 michaela.vodova@pirati.cz

Krajské předsednictvo

Bc. Jan Pošvář (poslanec)

Krajské schůze

Schůze se konají pravidelně vždy druhou neděli v měsíci od 16:00 hodin v JiPiCe. Doporučujeme sledovat Kalendář Pirátů z Vysočiny, FB stránku KS Vysočina nebo fórum, kde jsou informace o čase a místu schůze předem zveřejňovány. Schůze jsou vždy veřejné. Přijďte mezi nás, těšíme se.

Místní sdružení a členové

Činnost Pirátů v kraji

Podpora Pirátům

Krajské dokumenty

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.