• @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • @cen_koord has upload permissions
  • @cen_ao has upload permissions
  • @ALL has read permissions

Otevřená kontaktní síť: Havlíčci

Cíl 140 osob-ností na Chrudimsku a Havlíčskobrodsku v každé samosprávné obci

Stav: 8 – zbývá najít 132

Zájemci a zájemkyně se mohou sami/y přihlásit Romanovi Šemíkovi…

Kdo je "Havlíček"? Jak to funguje?

  1. Havlíček je senátorský posel, přímá spojka k senátorovi či od senátora, „chodící kancelář“, prostě skutečná osoba z masa a kostí přímo v obci.
  2. Pokud chce místní občan(ka) něco vyřídit do senátorské kanceláře a upřednostňuje formu rozhovoru po „Havlíčkovi“ „per huba“, přes milejší osobní rozhovor, pak se vzkaz jednoduše nahraje na mobil a pošle neupravený jako audio dál, s fotkou (se souhlasem) nebo bez fotky, kontaktem a jménem dotyčného, pokud čeká přímou odpověď – případně Havlíčkovým přípisem, doplněním (k námětu, stížnosti, zpětné vazbě, upozornění apod.)
  3. Rozhodně není Havlíčkovým úkolem jakkoli hájit senátora, tlumočit jeho názory, zastupovat ho v tomto smyslu, omlouvat ho (není jeho zaměstnancem, chráněncem, osobou závislou apod.) – je to přijímač a pošťák. Doručí sdělení, které si pozorně vyslechne. Poté, co se doptal na podrobnosti, na věci „nevyřčené“.
  4. Havlíček může odkázat na web, kde sehnat aktuální informace o činnosti senátora (senátorův web, telefon, mail).
  5. Není to „funkce na věky věků“, není to žádná funkce, je možné najít náhradu nebo prostě odstoupit (senátor už si musí poradit)
  6. (ČISTĚ LIBOVOLNÉ) Podle chuti, času, nálady, vlastního založení a z vlastní iniciativy a zájmu se může Havlíček sám vyptávat lidí na jejich potíže, přání, návrhy (sondovat) a dávat dál.

Realisticky odhaduji vytíženost Havlíčka nárazově a po chvilkách (příležitostná zastavení na ulici aj.) nanejvýš pár hodin měsíčně, ne víc. Praxe ukáže, zda to bude méně či více. I z tohoto důvodu upřednostňuji lidi, kteří nejsou v dané obci spojeni s žádnou veřejnou funkcí. Jen požívají důvěry místních občanů a jsou svou povahou spíš nezávislí.

Poznámka k medializaci Havlíčků:
Havlíčci souhlasí se zmínkou v tiskové zprávě (někteří včetně uveřejnění fotografie a kontaktu, to ale není povinné) a na webových stránkách spravovaných kandidátem či – v případě zvolení – informačních kanálech budoucího senátora (fotka ano) Medailonek Havlíčka: jméno a příjmení, krátký popisek, (fotografie), (kontakt – nutné spíš pro větší města).

Představujeme „Havlíčky“

…v abecedním pořadí obcí

HAVLÍČKŮV BROD

Jan Kerber. DiS.
Vystudoval konzervatoř v Pardubicích v oboru hra na klarinet. Nedokončil studium Filozofické fakulty, Univerzita Pardubice - obor filozofie. Učí už přes 14 let, v současné době je učitelem na Základní umělecké škole J. V. Stamice a také pracuje více jak 10 let v rodinné firmě zabývající se projektováním a realizacemi zahrad, parků a údržbou zeleně všeobecně. Mezi Honzovy koníčky patří sport kolo/snb, motorová pila - těžba dřeva, umělecké kovářství a fantasy v jakékoliv podobě (knihy, hry, PC hry atd.).

jan.kerber@pirati.cz .
.
.
.
.

HEŘMANŮV MĚSTEC

Sára Zavřelová
Pracovní zkušenosti má z rodinné firmy kde byla na pozici prodavačky a dekoratéra. Pracovala i jako operátorka ve výrobě a sekretářka (administrativní pracovnice). Momentálně na mateřské se dvěma kluky a současně studuje. Ve svém městě organizuje dobrovolnické akce, např: Ukliďme Česko, aktivní život seniorů. Záleží jí na osvětě zpracování odpadů.

sara.zavrel@gmail.com .
.
.
.

HLINSKO

Roman Rybáček
Od školy se věnuje sociálním projektům, charitativním akcím a zajímá se o politiku. Pochází z Chotěboře, kde vystudoval gymnázium. Pobýval také ve Ždírci nad Doubravou, Praze a krátký čas v Británii. Od roku 2015 pracuje jako obchodní zprostředkovatel pro vícero firem a také se věnuje zahradnickým pracím pro svoji firmu. Několik měsíců také pracoval v Británii na farmě. Jeho koníčky jsou les, zahrada, cyklistika, posezení s přáteli a v neposlední řadě cestování.

rybacek23@seznam.cz
604 694 226 .
.

CHRUDIM

Pavel Štěpánek
Pochází z města Chrudim, prošel Hradcem Králové, Brnem, Prahou, Islandem, Špindlerovým Mlýnem, dlouhodobě pracoval v zahraničí a nyní žije opět v Chrudimi se svou ženou a dvěma dětmi. Vystudoval obor veřejné správy. Pracoval jako streetworker, instruktor snowboardingu a adrenalinových aktivit nebo v nízkoprahových zařízeních.. Podniká v oblasti služeb, výuky zimních sportů, obchodu, administrativní správy, marketingu a poradenství. Je zkušeným barmanem i baristou. Angažuje se v aktivitách souvisejících s kulturou nebo se sociální prací. Organizuje nejen hudební festivaly.

pavel.stepanek@pirati.cz
tel.: 770 113 647

.
.
.

KOČÍ
Jana Brocklová
Neuvolněná starostka obce.
jana.brocklova@centrum.cz .
.
RABŠTEJNSKÁ LHOTA/SMRKOVÝ TÝNEC
Mám v obci kontakt, ale do komunálních voleb si přeje zůstat anonymní. .
.
SEČ
Martin Petřík
Výtvarník a majitel Galerie u Marušky.

ŠLAPANOV

Ing. Jakub Šmíd, Ph.D.
Má blízko k přírodě a od roku 2010 žije na Vysočině. Má dvě děti. Absolvoval obor zahradnictví a doktorské studium zaměřené na léčivé, aromatické a kořeninové rostliny na České zemědělské univerzitě. Pracoval jako zámecký zahradník, v současnosti působí na pozici mistra směny v sušárně ovoce a zeleniny. Ve volném čase se věnuje chovu domácích zvířat, volejbalu, aktivitám pro děti a kreslení komiksů.

jakub.smid@pirati.cz
tel. 725 089 460
Šlapanov 175

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
regiony/vysocina/senatni-kampan-chrudim_44/140-havlicku.txt · Poslední úprava: 12.09.2018 14:31 autor: Milus.Kotisova