• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Místní sdružení Chotěboř

Příští setkání s Piráty:
Veřejná schůze MS se bude konat v neděli 9. prosince 2018 od 20:00 ve Velkých Vočích, Tyršova 256, v Chotěboři. Na programu bude zhodnocení prvních kroků koalice PTZ na chotěbořské radnici, volby do EP v roce 2019 a vypracování plánu práce na rok 2019.

Facebooková pozvánka.

Do komunálních voleb půjdeme v koalici

Domluveno, podepsáno. Do podzimních komunálních voleb vstoupí chotěbořští Piráti v rámci koalice s názvem Pojďme To Změnit. Jedná se o koalici nezávislých kandidátů, Pirátů, TOP09 a Zelených. Jaké důvody nás k tomu vedly?

Systém komunálních voleb velmi znevýhodňuje strany, které nenaplní celou kandidátku (ta může obsahovat až 21 kandidátů). A tolik aktivních členů či příznivců pirátské strany se nám bohužel v Chotěboři oslovit nepodařilo. Abychom tedy mohli v maximální míře prosadit naše programové priority (zejména zprůhlednění činnosti orgánů města či větší zapojení veřejnosti do rozhodování), rozhodli jsme se jít cestou koalice s jinými stranami či nezávislými kandidáty.

Již od prosince loňského roku jsme se začali pravidelně scházet se zástupci nám (alespoň v komunální politice) názorově blízkých stran – Zelených a TOP09. O všech jednáních jsme - v souladu s naší pirátskou otevřeností a transparentností – informovali v naší evidenci lobbistických kontaktů. Výsledkem našeho společného několikaměsíčního úsilí je vznik výše uvedené koalice Pojďme To Změnit. Věříme, že zatímco Zelení a TOP09 přinesou dostatečné zkušenosti z komunální politiky, my, Piráti, zase přidáme potřebný svěží vítr a novou energii.

V čele kandidátky bude nezávislý kandidát Mgr. Bc. David Šafránek, který je i naším společným kandidátem na starostu. O silné pozici Pirátů v rámci koalice svědčí, že všichni členové místního předsednictva figurují na prvních osmi místech kandidátky – na druhém místě naleznete daňového poradce Ing. Tomáše Dostálka, na pátém místě kandiduje učitel matematiky a informatiky na chotěbořském gymnáziu Mgr. Roman Kubát a konečně na osmém místě je předseda chotěbořských Pirátů Michal Křivohlavý, který pracuje jako programátor a elektro-projektant.

Aktuální informace o koalici naleznete na webových stránkách www.pojdmetozmenit2018.cz a Facebooku www.facebook.com/pojdmetozmenit.

Pokud Vás dění ohledně komunálních voleb zajímá (anebo máte nějaký nápad do našeho programu), jste srdečně zváni na naše veřejné pirátské schůze – ta nejbližší se koná ve čtvrtek 10. května od 19:00 ve Velkých Vočích.

Vaši Piráti

Co je nového u chotěbořských Pirátů?

Velkým celostátním úspěchem v říjnových parlamentních volbách činnost chotěbořských Pirátů neskončila.

Pravidelně jednou za měsíc konáme veřejné pirátské schůze, v rámci kterých řešíme nejen vnitrostranické záležitosti, ale jsme připraveni i zodpovědět dotazy hostů z řad veřejnosti. Schůze se konají pravidelně každý druhý čtvrtek v kalendářním měsíci, a to od 19:00 ve Velkých Vočích – ta nejbližší se uskuteční ve čtvrtek 8. března.

Schůze je ideální příležitostí pro ty z Vás, kteří přemýšlejí nad vstupem do Pirátské strany. Přijďte mezi nás, poznejte zblízka, jak to u Pirátů chodí, a my Vás současně seznámíme s tím, co je pro vstup do naší strany potřeba.

Intenzivně se také připravujeme na blížící se komunální volby, které se uskuteční v říjnu letošního roku. Ohledně programu, který chceme prosazovat, máme více méně jasno – zejména se nám jedná o zprůhlednění činnosti jednotlivých orgánů města a o větší zapojení občanů od rozhodování. Otázkou ale zůstává, zda budeme kandidovat samostatně, anebo v rámci koalice s dalšími stranami.

Vzhledem k systému komunálních voleb, který velmi znevýhodňuje strany, které nenaplní celou kandidátku (ta může obsahovat až 21 kandidátů), se momentálně přikláníme k druhé variantě. V minulých týdnech jsme již zahájili informativní jednání s některými stranami, které nám jsou hodnotově a programově blízké – o finálním výsledku jednání Vás samozřejmě budeme co nejdříve informovat.

Tomáš Dostálek

Na kandidátce Pirátů hned tři zástupci z Chotěboře

Volby do poslanecké sněmovny se kvapem blíží. V nejbližších dnech obdržíme do našich poštovních schránek volební lístky. Zajímavou zprávou určitě je, že na kandidátku Pirátské strany se dostali hned tři Chotěbořáci.

Na sedmém místě kandiduje Mgr. Roman Kubát, který působí jako učitel matematiky a informatiky na chotěbořském gymnáziu. Mezi Romanovy záliby patří zejména literatura, hudba, matematika a zájem o věci veřejné.

Přesně v polovině kandidátky naleznete daňového poradce Ing. Tomáše Dostálka, který společně se svými přáteli ze spolku Dobrá společnost v Chotěboři organizuje celou řadu kulturních a společenských akcí (zajišťuje např. promítání dokumentů z cyklu Promítej i ty!). Dále se Tomáš věnuje i sportu (především fotbalu a badmintonu) a literatuře.

Na patnáctém místě je Michal Křivohlavý, který pracuje jako programátor, elektro-projektant. Mezi jeho zájmy patří cestování, lyžování, in-line brusle a naučná literatura. Michal je současným předsedou chotěbořských Pirátů a prvním místopředsedou krajské organizace.

Bližší informace o jednotlivých (nejen chotěbořských) kandidátech Pirátů na Vysočině - včetně jejich fotografií - naleznete na našich webových stránkách - https://www.pirati.cz/volby/2017/vysocina/.

Předem děkujeme za každý hlas, který nám ve volbách dáte – a pusťte nás na ně!

Vaši Piráti

Místní předsednictvo

Michal Křivohlavý
Předseda místního sdružení
michal.krivohlavy@pirati.cz

Mgr. Roman Kubát
1. místopředseda

Ing. Tomáš Dostálek
2. místopředseda

Volby 2017

Místní schůze

Veřejná schůze MS se bude konat v neděli 9. prosince 2018 od 20:00 ve Velkých Vočích, Tyršova 256, v Chotěboři. Na programu bude zhodnocení prvních kroků koalice PTZ na chotěbořské radnici, volby do EP v roce 2019 a vypracování plánu práce na rok 2019. * Zápisy

Činnost Pirátů v Chotěboři

Podpora Pirátů

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.