• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

V Žatci proběhne festival svobodné hudby VyOsení

V Žatci se v sobotu 1. června uskuteční festival svobodné hudby. Hlavní hvězdou večera je český přední reggae interpret MessenJah, dále vystoupí žatecké i přespolní kapely. VyOsení je putovní festival zaměřený na svobodnou hudbu nevázanou autorskými monopoly, zejm. OSA.

Žatec se 1. června stane dalším městem hostující putovní pirátský festival VyOsení. Slavnost nezávislé alternativní scény s předním českým rastamanem MessenJahem proběhne v restauraci Pivárium Zlatý chmel a začne v 18 hodin. Kromě hlavní hvězdy večera vystoupí žatecké kapely Fraternity a Sophie Chair, dále pak přespolní Skafandr a Švindl. Zastoupeno bude široké spektrum žánrů a stejně tak široké spektrum návštěvníků je na historicky první žatecké VyOsení zváno!

hmac:bcb0c1070ddc0cd9e1c58663de6e5f1b : regiony:ustecko:zatec:tiskove-zpravy:v_zatci_probehne_festival_svobodne_hudby_vyoseniPROGRAM
18:00 Fraternity / crossover
19:00 Sophie Chair / rock
20:00 Skafandr / alternativní rock
21:00 MESSENJAH / reggae
23:00 Švindl / punk

Vstup 50,- Kč
1.6. Pivárium Zlatý Chmel

V přestávkách mezi kapelami zazní reprodukce unikátní multižánrové sbírky svobodné hudby, kterou Piráti dlouhodobě sestavují a nabízejí se souhlasem autorů ke stažení. Posluchači uslyší hip-hop, rock, electronicu či drum'n'bass.

Celá série festivalů VyOsení, které dlouhodobě pořádá Česká pirátská strana po celé republice, je zaměřená na prezentaci autorů, kteří nechtějí být zastupováni Ochranným svazem autorským ani jinou podobnou organizací. Pořadatelé tak dokazují, že lze pořádat kulturní akce i bez placení nemravných sum OSA „za nic.“ MessenJah i ostatní kapely tvoří pod tzv. svobodnými licencemi (např. Creative Commons 3.0) a nechávají své fanoušky zdarma stahovat a kopírovat jejich díla.

Žatecké VyOsení, které proběhne již v sobotu 1. června organizuje místní sdružení Pirátů Žatec, které v březnu pořádalo úspěšnou akci Piráti uklízí Žatec. Její pokračování se chystá na 22. června.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.