• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti se vrhnou na tradiční úklid - už popáté.

Piráti uklízí Žatec

Místní sdružení České pirátské strany ohlásilo termín dalšího dobrovolnického úklidu, který se v Žatci stal na jaře a na podzim již tradicí. Na sobotu 11. dubna 2015 zvou všechny dobrovolníky, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijí, aby se připojili k úklidu v Podměstí a dalších lokalitách. Sraz účastníků je v 10:00 v Příkré ulici.

Dobrovolnický úklid se bude primárně soustředit na sídliště pod Nákladní ulicí, které leží v bezprostředním okolí městského historického centra. V lokalitě se nachází dlouho neuklízené a těžko dostupné plochy, kde se v terénu hromadí odhozené odpadky. Zejména nyní v zimě odpadky doslova bijí do očí. Piráti se rozhodli právě z tohoto důvodu uspořádat další úklidovou akci zde a pomoct tak ekologické situaci v oblasti dříve, než odpadky opět zarostou křovím. Piráti také oslovili Městskou policii Žatec s žádostí o zaslání seznamu evidovaných černých skládek. Některé z nich by rádi uklidili a cíleně tak pomohli i dalším tíživým lokalitám různě po městě.

„Než nadávat, že tento kopcovitý a těžko přístupný terén nikdo neuklízí, až se z něj hrnou odpadky přímo do ulic, rozhodli jsme se raději převzít iniciativu a vrhnout se do úklidu lokality sami,“ říká Radek Holodňák, předseda Pirátů Žatec - Kadaň. „Od jara 2013, kdy dobrovolnické úklidy pořádáme, jsme již z podobných lokalit, které dlouhodobě trpěly náporem odpadků, vynesli několik stovek pytlů odpadu. Jsme na tu práci již zvyklí a je příjemné vidět, jak se oblast promění, když na jejím úklidu na pár hodin zapracuje pár dobrovolníků. Kolegové z Pirátské strany nám kvůli tomu dali přezdívku Popeláři Žatec. Jsme na to už svým způsobem tak trochu hrdí,“ uzavírá s úsměvem Holodňák.

K úklidu je tedy zvána hlavně široká veřejnost. Čím více se dobrovolníků sejde, tím větší lokalitu zvládnou během úklidového dne vyčistit. Odvoz sebraných odpadků a pracovní pomůcky tradičně laskavě zajistí Město Žatec. Piráti pro všechny dobrovolníky připraví občerstvení a zajistí pitný režim. Těšíme se na shledanou v sobotu 11. 4. 2015 v 10 hodin v Příkré ulici.

 Piráti uklízí Žatec 5

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.