• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Místní sdružení České pirátské strany Žatec - Kadaň

Audit Teplárenské znovu neprošel; "Hra na mlžení a výmluvy pokračuje, karavana jede dál," říká Holodňák (Piráti)

Hlasování o provedení auditu v Žatecké teplárenské, třetí pokus

Ani napotřetí neprošlo hlasováním zastupitelstva, které supluje stále nefunkční radu, provedení auditu problematické zakázky ekologizace kotlů v Žatecké teplárenské. Kauzou se přitom zabývá Policie ČR. Audit blokují zástupci (ex)ČSSD, (ex)Svobodných a KSČM. Společně s nimi se proti auditu vyjádřil také „pravicový“ zastupitel Karas, člen představenstva této městské společnosti. Důvody, proč kdo pro audit nehlasoval, zaznívají z různých stran jiné; výsledek je ovšem stejný: psi štěkají a karavana jede dál. Naděje na nezávislý posudek situace v Žatecké teplárenské tak uvízly na bodu mrazu. Situace v Žatci podle předsedy žateckých Pirátů Radka Holodňáka nabírá rozměrů díla z žánru absurdní komedie. Ve městě prý není vůle se dohodnout. Jeho názory přinášíme v rozhovoru týkající se kauzy Žatecká teplárenská i společenského marasmu ve městě a ČR.

Piráti budou externě archivovat záznamy z jednání zastupitelstva

Anonymous

Místní sdružení České pirátské strany Žatec se rozhodlo, že bude od nynějška archivovat záznamy z jednání zastupitelstva na externích serverech. Chce tak zamezit další nenávratné ztrátě záznamů veřejných jednání. Předminulý týden zmizela ze serveru YouTube všechna videa z jednání zastupitelstva Města Žatce. Kdo k tomu dal pokyn, není jasné. Smazání bylo zcela zbytečné - příslušný úřad evidentně prohlásil, že videa neporušovala zákon o osobních informacích.

Zastupitelé Žatce: Proč jsem nehlasoval(a) pro audit v Teplárenské?

Žatecká radnice

Na prvním zářijovém zasedání městského zastupitelstva podal Martin Štross návrh na provedení nezávislého auditu dodavatelských smluv v Žatecké teplárenské a.s., které se týkají kontroverzní zakázky ekologizace kotlů. Teplárenská je téma, které už od voleb v říjnu 2014 rezonuje městem. Audit nebyl v poměru 11:8 schválen. Proti byli převážně zastupitelé z KSČM a ČSSD, kteří dlouhodobě blokují informace týkající se ŽTAS, ale také zastupitelka Venclíčková-Baranniková i starostka Hamousová. Na zastupitelé, kteří se při hlasování o provedení auditu zdrželi, jsme se obrátili s otázkou, proč tak učinili.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.