• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Místní sdružení České pirátské strany Žatec - Kadaň

Černé na bílém 2017

Piráti budou externě archivovat záznamy z jednání zastupitelstva

Anonymous

Místní sdružení České pirátské strany Žatec se rozhodlo, že bude od nynějška archivovat záznamy z jednání zastupitelstva na externích serverech. Chce tak zamezit další nenávratné ztrátě záznamů veřejných jednání. Předminulý týden zmizela ze serveru YouTube všechna videa z jednání zastupitelstva Města Žatce. Kdo k tomu dal pokyn, není jasné. Smazání bylo zcela zbytečné - příslušný úřad evidentně prohlásil, že videa neporušovala zákon o osobních informacích.

Zastupitelé Žatce: Proč jsem nehlasoval(a) pro audit v Teplárenské?

Žatecká radnice

Na prvním zářijovém zasedání městského zastupitelstva podal Martin Štross návrh na provedení nezávislého auditu dodavatelských smluv v Žatecké teplárenské a.s., které se týkají kontroverzní zakázky ekologizace kotlů. Teplárenská je téma, které už od voleb v říjnu 2014 rezonuje městem. Audit nebyl v poměru 11:8 schválen. Proti byli převážně zastupitelé z KSČM a ČSSD, kteří dlouhodobě blokují informace týkající se ŽTAS, ale také zastupitelka Venclíčková-Baranniková i starostka Hamousová. Na zastupitelé, kteří se při hlasování o provedení auditu zdrželi, jsme se obrátili s otázkou, proč tak učinili.

Holodňák: Na radnici zbořte mýty a zaveďte zveřejňování smluv

Smlouvy

V pátek 19. 6. jsem se sešel se starostkou Žatce Zdeňkou Hamousovou a s místostarostou Jaroslavem Špičkou. Seznámil jsem vedení města s konkrétními kroky na cestě ke zveřejňování smluv a transparentnímu chodu radnice. Hovořili jsme také o konceptu otevřených dat, o snížení byrokracie a vytíženosti úředníků a o možných technických řešeních zveřejňování. V tomto článku také vyvrátím několik zažitých mýtů o tom, proč nelze městské smlouvy zveřejňovat. Transparentnímu chodu žatecké radnice nic nebrání.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.