• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Místní sdružení České pirátské strany Žatec - Kadaň

Kyselé hrozny sladké revoluce

  Na podzim 2014 lidé protestovali proti Jelínkově koalici s komunisty. Dnes tu stejnou koalici vede Zdeňka Hamousová, vítězka voleb a osoba, ve které demonstranti spatřovali naději.

V roce 2014 se po dvaašedesátidenním panování „zimního krále“ Aleše Jelínka podařilo svrhnout koalici socialistů, komunistů a Svobodných. Žatec tehdy prožil největší protesty od Sametové revoluce. Petici za koalici bez komunistů podepsaly přes dvě tisícovky žateckých občanů. Uplynuly skoro tři roky, a jaká je v Žatci situace? Komunisté a socialisté vládnou dál, nyní legitimizováni hrdinkou občanských protestů - starostkou a předsedkyní senátorského klubu ANO Zdeňkou Hamousovou. „Naší Zdeňkou.“

Holodňák, Weidisch, Kranda a Konečný reprezentují Žatec na kandidátce Pirátů a Zelených

  Zleva: Tomáš Weidisch, Vít Konečný, Radek Holodňák, Jan Kranda

Koalice České pirátské strany a Strany zelených přichází s programem, jehož prioritami jsou podpora dopravy a průmyslu šetrných k životnímu prostředí, sociálních služeb nastavených podle potřeb obyvatel a rozvoj všech stupňů školství. Žatec na kandidátce reprezentují členové Pirátů Radek Holodňák (23 let, student humanitních věd, organizátor kulturních akcí, bubeník), Tomáš Weidisch (23 let, pracovník pro vztahy s veřejností, propagační referent), Mgr. Jan Kranda (44 let, učitel ZŠ a ZUŠ, hudebník) a Vít Konečný (29 let, barman, pořadatel koncertů a rastaman). Společně chtějí usilovat o to, aby se náš region stal příležitostí pro všechny, kdo zde chtějí kvalitně žít a efektivně se realizovat v mnoha směrech. Od organizování a řízení tvůrčí práce, přes vědu a výzkum a její aplikaci až po služby druhým. Náš Dobrý plán naleznete zde, včetně kompletního programu, kandidátky a všech informací o nás. Volby do krajského zastupitelstva se konají 7. a 8. října 2016. Piráti a Strana zelených kandidují s číslem 77.

Pro správu měst, krajů a celého státu je otevřenost a transparentnost zásadním principem. Důsledným zveřejňováním všech uzavřených smluv a objednávek, společně se zveřejňováním všech faktur zamezíme korupci.
Chceme v lidech posílit vazby ke kraji a dát jim dostatek důvodů, aby se nemuseli stěhovat do jiných částí země. Musí vidět smysl v setrvání v našem kraji, a chtít zde pracovat a vychovávat své děti.
Povrchová lomová těžba a spalování uhlí jsou plýtváním surovinami a energií, zastaralou technologií, která nejen devastuje krajinu a narušuje klima, ale také ohrožuje zdraví obyvatel. Ústecký kraj musí přestat být popelnicí republiky. Přišel čas uzdravení.

Audiovizuální demolice synagogy proběhne 17. června

Demolice synagogy

Už 17. června se v žatecké synagoze odehraje netradiční podívána. V rámci audiovizuální performance zde ve večerních hodinách vystoupí elektronické progresivní kapely PTAKZ a Frau Frankenstein und Spüllboys, prostor synagogy bude originálně nasvícen, a na místě se objeví také umělecké instalace. Piráti pokračují v podpoře nezávislé alternativní kultury, svobodné hudby a oživení kulturních památek.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.