• @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • @cen_koord has upload permissions
  • @cen_ao has upload permissions
  • @ALL has read permissions
  • @pir_cen_kan-all has delete permissions

Lichva a sociální vyloučení : Zastavíme růst lidské pouště?

(Na obrázku středověký obraz Ježíše vyhánějího lichváře. Důvod? Jak lépe graficky znázornit lichvu? Je to hezký obraz a není chráněn copyrightem).

Chystáme Diskusní večer na téma Lichva a sociální vyloučení: Zastavíme růst lidské pouště?

Akci pořádají: Středočeský kraj, společně s Ústím nad Labem, Ostravou a Prahou. Fyzicky se bude akce konat v Kladně, v dalších městech dalších krajů (vz výše) bude přes telemost. Diskutující z různých krajů budou společně komunikovat. Akce bude přístupná přes internet. Bude samozřejmě záznam, vzniknou články.

Termín: Úterý 11.9.2012 od 19 hodin. Kladno. Escaddo Restaurant &Café, Italská 2415, (u Kauflandu)

Vnímáte toto téma jako aktuální i v dalších krajích či městech nebo vás jen prostě zajímá? Nechcete se přidat? (Stačí malá hospoda s wifi, notebook s webkou a mikrofonem, nemusíte nic instalovat).

Přidejte se k akci na facebooku:. - Bývají tam aktuální informace.

~~READMORE~~

Témata:

  • Není zvláštní, že lichvu dokázal rozpoznat i Chamurappiho zákoník, český právní řád lichvu „neumí poznat“ a trestat ani ty nejkřiklavější případy? Je to pravda nebo výmluva?
  • Proč probíhá v ČR milion exekucí ročně? Co se to děje?
  • Co si počneme se sekundární chudobou takto postižených rodin (děti, senioři)?
  • Růst lidské pouště - růst a rozšiřování soc. vyloučených lokalit, vznik a šíření ghet, vybydlování celých částí měst. Dopad na starousedlíky - Co si počnou lidé, kteří byli zvyklí v daných městech žít, když se gheto postupně posouvá až k jejich obydlím…, když zjišťují, že cena jejich nemovitosti náhle poklesla několikanásobně.
  • Podvody s příspěvkem na bydlení. (Nejvyšší nájem není na Václaváku - je překvapivě v sociálně vyloučených lokalitách).
  • Exekuce sociálních dávek (navrhovatel Řápková) - umožňuje přímý transfer ze státního rozpočtu lichvářům.
  • Proč se postavení i funkčnost romské komunity od listopadu 89 zhoršilo?
  • Sekundární jevy: Neonacismus, alkoholismus, drogy, hazard.
  • A samozřejmě těžiště večera - téma „jak z toho ven…“, jak stav zlepšit, zmírnit nebo proces alespoň zpomalit.

Dokumenty a ukázky

  • Líčení místních.
  • Citace z legislativy.
  • Petice.
  • ..

Lidé

  • Míra Brož
  • Lidé z ghet
  • Lidé postižení šířením gheta
  • Streetworkeři
  • Právníci
  • Filosofové
  • Ekonomové

ochotní diskutovat na toto téma.

Berte toto jako pozvánku do přípravy tohoto diskusního večera doplnění, pootočení tématu, názor, námět, tip na to, koho zajímavého pozvat, dotazy - všechno pomůže. Těšíme se.

Reakce pište sem, do přípravného dokumentu.

Pomožte nám s distribucí pozvánky na diskusní večer. Budeme rádi za pomoc s distribucí pozvánky i s výlepem.

Telefon na organizátory: 606 577 286.

Chcete nás podpořit? Pomozte nám s distribucí pozvánek na naše akce - a přijďte na ně!

Záznam z diskusního večera je zde:

Pozvánky na naše akce!

Přidejte si nás na facebooku. - Bývají tam aktuální informace.

© Piráti, 2025. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
regiony/strednicechy/tiskove-zpravy/lichva_a_socialni_vylouceni_zastavime_rust_lidske_pouste.txt · Poslední úprava: 11.09.2012 19:26 autor: Vitezslav Praks