• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Jsme vlna, která má v sobě naději.

Středočeská Pirátská strana má jednu ze silných buněk na Nymbursku. Do předčasných voleb kandiduje z nymburského okresu pět kandidátů, jako dvojka místní pirátský předseda Martin Shánil ze Sadské. Středočeským lídrem Pirátů je Dominika Michailidu, výtvarnice z vesničky Krnsko v mladoboleslavském okrese.

Celá kandidátka je zde

„Piráti mají ve střední Čechách od záčátku silné zastoupení, v loňských krajských volbách jsme dosáhli nejlepšího výsledku z celé republiky,“ komentuje pozici Pirátů Dominika Michailidu. „Věříme, že i v těchto volbách výrazně posílíme a můžeme atakovat až hranici 5%. Očekáváme podporu jak od prvovoličů, tak od dalších občanů, kteří prokoukli zavedené strany i byznysové projekty snažící se zopakovat volební strategii Věcí veřejných,“ dodává.

„Náš program je jasný a jednoduchý, zprůhlednit státní správu, většina informací neosobního charakteru musí být snadno dostupná na internetu. Jsme proti zavádění školného, naopak podporujeme zvýšení rozpočtu na vzdělávání, vědu a výzkum. Dále chceme snížení potřebného počtu podpisů pro místní referendum a zavedení institutu občanského veta a legalizace malopěstování konopí,“ shrnuje ve zkratce pirátský program Martin Shánil. „Já osobně podporuji i myšlenku všeobecného základního příjmu, která může řešit problém nezaměstnanosti,“ doplňuje nymburský pirátský předseda.
„Společnost se technologicky i informačně posunula, tuto změnu je nutné přenést i do politiky. Staré politické struktury, za realitou jen klopýtají, ale například se jim konečně daří zavádět po vzoru Pirátů transparentní účty, kde si každý může zkontrolovat finanční pohyby. Současný mocenský koncept je již překonán a řešení leží v jeho změně. Proto jsme a chceme být Piráty, kteří se nebojí současný stav změnit. Nyní opět přichází vlna, která má v sobě naději. A to jsme my!,“ neskrývá nadšení pro věc 4. na pirátské kandidátce Daniel Prim z Poděbrad.

Celorepubliková mediální kampaň - Každá doba měla své Piráty - je popsaná ve zprávě na našem webu zde.

Kontakt

Martin Shánil, předseda Místního sdružení Nymburk a dočasný garant sociálního bodu programu, martin.shanil@pirati.cz, 604 666 657

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.