• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Praha mění systém parkování

Parkování v Praze

16. 9. 2014, Praha – V Praze dojde k rozšíření zón placeného stání. Radní schválili dvě zakázky za 900 milionů a přislíbili výstavbu nových modrých zón na Praze 5 a 6. Pražské modré zóny jsou přitom často kritizované z důvodu nedostačujících parkovacích kapacit pro návštěvníky. Díky dalšímu rozšíření parkovacích zón proto magistrát rozhodl, že celý systém pozmění a upraví. K nynější situaci se vyjádřil také lídr pražských Pirátů Mgr. Jakub Michálek.

Podle nového systému budou moci na modré zóně zaparkovat i lidé bez parkovací karty, a to na 2 hodiny, které si zaplatí pomocí mobilní aplikace. Vzniknou také smíšené (fialové) zóny, kde budou k dispozici i klasické parkovací automaty. Oranžová zóna bude pro parkování přístupná úplně všem, a to i rezidentům. Dojde ke zrušení zelených šestihodinových zón.

K aktuální problematice se vyjádřil i lídr pražských Pirátů Mgr. Jakub Michálek: „Současný systém různých zón je dost nepřehledný. Proto je dobré diskutovat o systému placeného parkování s jednou zónou, kde mohou za peníze parkovat všichni stejně, ale cena je v čase i místě (podle obsazenosti parkovacích míst) variabilní v korelaci se standardními nájmy veřejného prostranství, včetně možnosti permanentky. Piráti podporují jednotný systém placeného parkování v Praze bez nesmyslných odtahů aut. Orgány města by měly vlastníky neoprávněně parkujících aut pokutovat, zejména v případě plného obsazení, nikoliv auta rovnou bez dalšího odtahovat. Dále je třeba snížit neuvěřitelně velké náklady na správu současného systému, a to případně i prostřednictvím komerčních dodavatelů pro jednotlivé oblasti s každoroční soutěží, pokud to bude efektivnější než správa městem.“

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.