• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti v průzkumu překročili potřebnou hranici 5 %

Piráti v průzkumu překročili uzavírací klauzuli 5 % 30. 8. 2014, Praha - V průzkumu odhadujícím výsledky podzimních voleb do zastupitelstva hlavního města Prahy získali Piráti 6,6 % a překročili tak uzavírací klauzuli 5 %. Předvolební průzkum, který se zabýval volebním potenciálem i preferencemi, byl zveřejněn na serveru týden.cz

Podle předběžného průzkumu by pražští Piráti ve volbách obdrželi celkově 6,6 % hlasů, díky čemuž by se jim podařilo získat zastoupení v zastupitelstvu hlavního města Prahy. Kandidáti za Českou pirátskou stranu by chtěli na magistrátu prosadit zavedení otevřeného softwaru, transparentní hospodaření a vyřešit podezřelé kauzy jako např. Opencard. Více informací o prioritách Pirátů pro volby do pražského zastupitelstva naleznete zde.

Předvolební průzkum zveřejněný na serveru týden.cz signalizuje, že volby do zastupitelstva hlavního města Prahy by mohla vyhrát TOP 09 se ziskem 28,9 % hlasů, z čehož 18,8 procenta činily preference a 10,1 procenta teoretický potenciál. Volební potenciál ukazuje, jak by voliči volili, pokud by měli dvě možnosti. Vzhledem k tomu, že se zpravidla rozhodují těsně před volbami, jsou potenciálními voliči obou stran. Přičemž první volbou ukážou své preference, tedy koho by volili v současnou chvíli. Druhou volbou ukážou potenciální strany. Potenciál tedy ukáže nejširší možnou podporu stran. Podle průzkumu by druhé místo obsadilo uskupení SZ – KDU-ČSL a hnutí STAN s celkovým výsledkem 21,4 % (15,3 % preferencí a 6,1 % potenciálu). Na třetím místě by se umístilo hnutí ANO 2011 se ziskem 14,5 % (10,1 % preferencí a 4,4 % potenciálu). Následovala by ČSSD (12,8 %), ODS (10 %) a KSČ (7,8 %). Jako další by uzavírací klauzuli překročili jak Svobodní, tak i Piráti, obě strany se ziskem 6,6 %.

Obrázek a některé informace jsou převzaty ze článku „Průzkum: TOP 09 má největší šanci ovládnout pražský magistrát".

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.