• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti se zúčastnili tradičního pochodu za legalizaci mariuhany

Dne 5. 5. 2012 se v Praze uskutečnil tradiční pochod za legalizaci konopí, který tradičně začal na Karlově náměstí. Odtud se několikatisícový dav vydal na pochod centrem Prahy až do parku Parukářka na pražském Žižkově. Průvodu se zúčastnilo několik občanských sdružení i Piráti. Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš společně s Mikulášem Ferjenčíkem bavili účastníky průvodu hrou na harmoniku.

Na Parukářce začali Piráti připravovat svůj petiční stánek a Ivan Bartoš se posléze přesunul na panelovou diskuzi s ostatními zástupci politických stran. Ivan Bartoš fundovaně hovořil o názoru Pirátů na celou problematiku a několikrát si vysloužil potlesk již během své řeči.

Piráti zde mimo jiné rozdávali svůj program na téma drogy a návykové látky, který je nyní ve fázi veřejné diskuze, takže se kdokoliv může zapojit do jeho změn prostřednictvím fóra, nebo sociálních sítí. Mimoto jsme sbírali podpisy pod petici proti ACTA, kterých se sešlo opravdu hodně. Informovali jsme účastníky o programových bodech Pirátské strany a rozmlouvali s návštěvníky pirátského stánku o našich cílech, minulých i budoucích akcích a odpovídali na všemožné otázky. Na Parukářce jsme strávili nádherné odpoledne a nemohl nás rozhodit ani déšť, který se v pravidelných cyklech vracel a nenechal na nikom nit suchou.

Nakonec Piráti stánek přeměnili v loď a za rozdávání letáků slavnostně „odpluli“ skrz Parukářku. „Rád bych poděkoval všem zúčastněným Pirátům. I díky nim se akce velmi vydařila,“ konstatoval po akci Ondřej Kallasch.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.