• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Pražští Piráti představili svůj volební program

Piráti na tiskové konferenci 25. 8. 2014, Praha - Na lodi Kristian Marco proběhla tisková konference, kde kandidáti České pirátské strany odhalili svůj volební program pro volby do zastupitelstva Prahy 2014. Piráti se ostře vyhrazují proti klientelismu a zavazují se k prověření podezřelých kauz týkajících se hlavního města. Tiskové konference se zúčastnil i senátor Libor Michálek.

Pražští Piráti zveřejnili své priority pro nadcházející volby do zastupitelstva. Jejich hlavním cílem je zbavit se korupce, zavést transparentní hospodaření, pracovat s vyrovnaným rozpočtem a dát občanům možnost podílet se na správě města. Česká pirátská strana také oznámila, že hodlá prověřit všechny podezřelé kauzy jako např. tunel Blanka nebo Opencard a najít a potrestat jejich viníky. „Naším cílem není obsadit dobře placená místa v pražské radě, ale kontrolní orgány zastupitelstva, protože právě kontrola je to, co v Praze v posledních letech selhalo,“ řekl Jakub Michálek, lídr pražských Pirátů.

Jako další cíl si Piráti stanovili zrušit nesmyslné vyhlášky typu zákaz pití alkoholu na Petříně nebo zákaz focení na Karlově mostě. Pražští kandidáti za Českou pirátskou stranu také chtějí zabránit plošnému omezování svobody a veřejného prostoru.

Piráti chtějí investovat i do pražské dopravy a zlepšit komfort pro cestující, např. zavedením bezplatného wi-fi připojení ve vozech MHD. Kandidáti do pražského zastupitelstva chtějí v ulicích nad tunelem Blanka zavést různá opatření, která zabrání zvýšení počtu aut na původní úroveň.

Zbytek pirátského volebního programu se týká zavedení otevřeného softwaru, díky kterému by Praha mohla ušetřit obrovské množství peněz; řešení problémů spojených s lidmi bez domova a zlepšení poskytování veřejných služeb. Pirátský volební program v celém znění je k dispozici zde.

autor: Jana Svobodová

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.