• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Volba předsedy MS Plzeň a KS Plzeňský kraj

Krajské sdružení Plzeňského kraje a Místní sdružení Plzeň

Tisková zpráva České pirátské strany

Plzeň, 22. ledna 2018 – V obnoveném Místním sdružení Plzeň proběhla volba předsedy pro funkční období do podzimních komunálních voleb 2018. Předsedou MS Plzeň byl zvolen místní podnikatel Pavel Šrámek. Jeho protikandidátkou byla učitelka Magdaléna Daňková. Ta se následně stala místopředsedkyní sdružení. V současné době probíhá elektronická dovolba dalších místopředsedů sdružení.

“Mým úkolem pro tento rok je sestavit pirátskou kandidátku a uspět v komunálních volbách v Plzni. Piráti v Plzni se dlouhodobě snaží uplatnit svůj dlouhodobý program. Proto už od ledna připravujeme naše členy na budoucí práci v zastupitelstvu. V harmonogramu mám pro naše Piráty plánovaná školení, které je připraví k odpovědnému a kvalitnímu výkonu budoucího mandátu,” uvádí odhodlaně Pavel Šrámek.

V krajském sdružení Plzeňského kraje probíhá volba celého předsednictva pro funkční období 2018-2019. Post předsedy obhájil dosavadní krajský předseda Lukáš Bartoň, který pracoval jako vědec na Strojní fakultě v Plzni a nyní je pirátským poslancem za Plzeňský kraj. Jako druhý kandidát se volby předsedy kraje zúčastnil Bohumil Koča, místostarosta města Stod. V současné době probíhá elektronická volba místopředsedů kraje.

“Po výrazném úspěchu ve sněmovních volbách se k Pirátům hlásí příznivci po celém kraji s žádostí kandidovat za Piráty v následujících senátních a komunálních volbách. Piráti v letošních komunálkách postaví několik kandidátek po celém kraji. Naší silnou zbraní je nekompromisní protikorupční program a historie bez škraloupů. Nestojí za námi velcí sponzoři žijící z veřejných zakázek, nejsme podnikatelským záměrem a nejsme ani politickým projektem žádného oligarchy či milionáře sledující vlastní zájmy. Máme sílu a chuť bojovat za ideály liberální společnosti bez korupce na všech úrovních politiky,” uvedl Lukáš Bartoň.

Pirátská strana používá při svých volbách a hlasováních i elektronických metod, aby se mohli zúčastnit všichni členové strany. Do přímých voleb předsedů se tak zapojili všichni členové příslušného sdružení z pohodlí svého domova.

kontakty: Ing. Lukáš Bartoň, Ph.D., předseda KS PLK, lukas.barton@pirati.cz, tel.:723 199 594 Karolína Duschková, asistentka poslance Lukáše Bartoně, karolina.duschova@pirati.cz Pavel Šrámek, předseda MS Plzeň, pavel.sramek@pirati.cz, tel: 777 300 508 Mgr. Magdaléna Daňková, místopředsedkyně MS Plzeň, magda.dankova@pirati.cz, tel.: 778 501 029

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.