• @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • @cen_koord has upload permissions
  • @cen_ao has upload permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • lukas_novy has no permissions

U studentů v tzv. „volbách nanečisto“ bodovala nejvíce Česká pirátská strana

Plzeň – 8.9.2012 – tisková zpráva KS Plzeňský kraj České pirátské strany

V Plzeňském kraji se Piráti s přehledem umístili na prvním místě s 22,7% hlasů a dokázali tak, že mimo jiné kampaň proti ACTA přináší své ovoce. Poznat je to i na nárůstu členské základny v kraji, kde ovšem přibývá spíše starší generace 30+.

Drtivé vítězství Pirátů mezi středoškolskými studenty není náhoda ani recese, jak se domnívají novináři, kteří nechápou, co se děje. Středoškolští studenti vyrostli na síti a vědí, že jestli chceme udržet svobodnou společnost, musíme udržet i svobodný Internet.

~~READMORE~~

Studentských voleb 2012 se dne 6. září 2012 zúčastnilo 170 škol z toho 77 gymnázií, 98 středních odborných škol (SOŠ) a 18 učilišť (SOU). Studenti zúčastněných škol odevzdali celkem 21982 platných hlasovacích lístků. Možnost volit měli všichni studenti starší 15 let ze škol, které se zapojily do projektu Studentské volby 2012.

„Krajské volby provází symbolika čísla 93. Ročník 93 jde totiž poprvé k urnám a to je přesně ta generace, která nás podporuje a koho jiného by tedy tento a další ročníky měly volit než právě Piráty s volebním číslem 93. Doufáme, že i volební výsledek v Plzeňském kraji nebude horší než 9,3%. Volební vítězství není pro Pirátské strany hlavním cílem, nýbrž pouze jedním z prostředků, jak prosadit vizi otevřeného hospodaření a digitálního kraje, který respektuje zájmy a soukromí občanů v 21. století,“ dodává lídr Pirátů v Plzeňském kraji Adam Šoukal.

Výsledky studentských voleb najdete zde:
http://www.jedensvetnaskolach.cz/download/pdf/jsnspdfs_538.pdf

Kontakty

  • Mgr. Adam Šoukal, lídr kandidátky, 725 915 896, adam.soukal@pirati.cz
  • Bc. Petr Kopač, trojka kandidátky, 724 542 339, petr.kopac@pirati.cz
© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.