• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Tiskové zprávy

Občané Plzeňského kraje se s omezováním demokracie nesmíří

saxnoacta.jpg Plzeň - 30. březen 2012 - tisková zpráva České pirátské strany krajské sdružení Plzeňského kraje.

Projednávání ACTA v Evropském parlamentu se přiblížilo. Tato smlouva by mohla omezit občanské svobody. Vláda navíc projednává špatně nastavený ústavní zákon o obecném referendu, který by naopak referenda značně zkomplikoval až znemožňoval. Pirátská strana odpovídá svoláním demonstrace na úterý 3. 4. v 16:00 a následnou otevřenou debatou pro veřejnost.

Piráti chtějí svobodné vysoké školy

anim-studium-svobodne-vs.jpg

Plzeň - 27. únor 2012 - tisková zpráva České pirátské strany krajské sdružení Plzeňského kraje.

Jakoby nestačilo, že na nás útočí ACTA se svou cenzurou Internetu, přidává se k omezování našich svobod ještě ministr školství, mládeže a tělovýchovy Dobeš - tentokráte na vysokých školách. Piráti dlouhodobě podporují studenty v jejich odporu proti nesystematickým změnám na univerzitách.

Nyní však přichází čas, aby nejen studenti, ale i liberálně smýšlející občané, vyjádřili svůj nesouhlas nahlas. Nezávislá iniciativa Plzeň za svobodné vysoké školy svolala a zorganizovala protestní týden.

Demonstrace v Plzni proti ACTA proběhla úspěšně

demonstrace-kolaz.jpg Plzeň - 12. únor 2012 - tisková zpráva České pirátské strany krajské sdružení Plzeňského kraje.

Děkujeme všem účastníkům sobotních protestů za jejich nadšení i výdrž demonstrovat hodiny v mrazivém počasí. Včera se za podpory plzeňských Pirátů sešlo na náměstí Republiky v Plzni přes 400 občanů (420 podpisů na petici), aby protestovali proti ACTA. Tu odsuzuje většina protestujících především kvůli jejímu potenciálu zasahovat do osobních svobod a zcela nestandardnímu procesu schvalování.

30.03.2012 07.02.2012
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.