• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Plzenští Piráti proti šikaně soukromníků

Plzeň – 7.11.2013 – tisková zpráva KS Plzeňský kraj České pirátské strany

Občanské iniciativy a Piráti společně organizují petici proti potlačování práva na svobodné podnikání. Ve středu dne 13. 11. od 16:00 do 18:00 bude petiční stánek a informační materiály na Náměstí Republiky v Plzni. Akce je celorepubliková a koná se v několika městech zároveň.

Piráti demonstrují

Na Plzeňsku byli zadrženi dva „podezřelí“ a odvezeny celé nákladní vozy materiálu, který údajně měl sloužit k pěstování či distribuci konopí (zdroj iDNES.cz). Jak jsme uvedli již včera v celostátním stanovisku strany, nesouhlasíme s šikanou živnostníků založenou na presumpci viny.

Pokud chceme v České republice životaschopné drobné podnikání, nemůžeme si dovolit takto zasahovat proti provozovatelům growshopů, kteří nikomu neškodí a zároveň platí daně a odvody. Místo toho, aby se Policie ČR zabývala organizovaným zločinem a korupcí, plýtvá prostředky nás všech k účelovému zastrašování prodejců zcela legálního zboží.
hmac:76582e178fb19f4268f15e58b359b82f : regiony:plzensko:tiskove-zpravy:plzensti_pirati_proti_sikane_soukromniku
Petr Kopač, místopředseda Pirátů Plzeňský kraj

V pirátském programu k podnikání stojí, že „stát by měl poctivé podnikání co nejvíce usnadnit“. Současný stav však umožňuje někoho odsoudit pouze na základě volné interpretace paragrafu 188a Trestního zákoníku o šíření toxikománie. Takové zákony jsou velmi snadno zneužitelné k cenzuře a také k selektivnímu znevýhodňování, čehož jsme právě svědky. Vezmeme-li dále v potaz šílený český právní systém, kdy je konopí pro léčebné účely povoleno, ale musí se dovážet velmi draze od pochybně vybraných dodavatelů ze zahraničí, bylo zatím napácháno mnohem více škod ze strany státních orgánů, než uživatelů konopí.

Místo, datum a čas happeningu

Kontakty

  • Helena Jarolímková, koordinátorka za Piráty, 603 829 849, helena.jarolimkova@pirati.cz
  • Bc. Petr Kopač, místopředseda kraje, 724 542 339, petr.kopac@pirati.cz
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.