• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Plzeňané přispějí svým protestem proti ACTA!

neacta-cernobile.jpg

Plzeň - 7. únor 2012 - tisková zpráva České pirátské strany krajské sdružení Plzeňského kraje.

Krajské sdružení Plzeňského kraje České pirátské strany se vyhlášením demonstrace na tuto sobotu připojuje k mezinárodnímu odporu proti omezování práv a svobod - čímž by pro nás všechny bylo schválení smlouvy ACTA.

Ačkoliv premiér České republiky Petr Nečas oznámil pozastavení ratifikace této dohody, zdaleka to neznamená její smetení ze stolu - náš parlament ji stále ještě může v příštích měsících schválit. Mimo to se tyto projevy odporu budou odehrávat i v mnoha dalších městech po celém světě a my chceme tímto současně vyjádřit podporu milionům nejen mladých odhodlaných lidí, kteří se nebojí a v sobotu vyjdou do ulic, aby demokraticky bojovali za svobodu slova. Ani Čechům není osud našich svobod cizí, což dokázaly tisíce lidí v ulicích minulý týden.

Proto se obyvatelé Plzeňska sejdou v sobotu 11. února na náměstí Republiky ve 14:00. Připojte se i vy!

Na programu budou projevy vysvětlující, proč je ACTA hrozbou pro svobodu; podepisování petice proti ACTA; pokládání květin a svíček za svobodu projevu a v 17:00 zahájení pochodu městem k Domu kultury, kde demonstrace skončí. V průběhu bude k dispozici horký nápoj pro zahřátí a o zábavu bude postaráno.

Česká pirátská strana se zaručila organizačně tuto událost zabezpečit pro občany všech názorů, vyznání i věku. Vítáni jsou všichni, kdo nesouhlasí s nesmyslnými dohodami v zájmu úzké skupiny korporací na úkor občanů. Nenecháme si psát zákony lobbingem nahrávacích společností. Občané, nenechte se sebou vláčet!

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.