• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti z Tachova i odjinud z Plzeňského kraje se činili na největší dobrovolnické akci „Ukliďme Česko“: sesbírali 50 pytlů odpadků

9. dubna 2017, Tachov. Piráti Plzeňského kraje se uplynulou sobotu 8. dubna připojili k celostátní dobrovolnické akci „Ukliďme Česko“. Zásluhou členky místního sdružení Pirátů v Tachově, Venduly Machové, uspořádali úklid v hojně navštěvovaném – leč bohužel také znečištěném – tachovském lesíku poblíž ulice Na Vinici. Poměrně slušná účast veřejnosti nakonec překvapila i samotnou organizátorku, která musela kromě propagace akce zajistit u hlavních organizátorů celorepublikové akce dostatečný počet rukavic a pytlů a s radnicí zase domluvit odvoz odpadu po skončení akce. S vyčištěním části zmíněného lesa přišlo pomoct 13 velkých a 9 malých brigádníků, dvě účastnice dokonce přijely až z Plzně a Prahy.

Machová se spokojeně usmívá: „Na to, že jde o první takovou akci Pirátů v našem městě, jsem vážně mile překvapená, kolik se zapojilo lidí. Děkujeme všem dobrovolníkům, příznivcům i členům kteří přišli pomoct s úklidem.„ Její organizační úsilí rozhodně nepřišlo vniveč. Lokalita, kterou pro úklid vyhlídla a zveřejnila na domovské stránce akce www.uklidmecesko.cz, se ukázala jako skutečně pečlivě vybraná, během tří hodin pilného sběru odpadků na nevelké ploše lesa na kraji města v blízkosti rodinných domků se naplnilo neuvěřitelných 50 velkých jutových či plastových pytlů. Při pohledu na výslednou hromadu odpadu se na tvářích mnohých zpocených a unavených účastníků zračil neskrývaný údiv smíšený s nemalým rozhořčením – To je hrozné, jsme společnost odpadu! Letošní pirátský úklidový den byl mimo to výjimečný. Pirátská strana se k iniciativě „Ukliďme Česko“ připojila hromadně a účastnila se hlavního úklidového dne koordinovaně v 11 krajích České republiky, kde zorganizovala úklid na celkem 38 místech. Piráti hodlají akci za rok opakovat, protože nejrůznější dobrovolnické a úklidové akce mají u Pirátů dlouholetou tradici, zájem o veřejný prostor je jim vlastní.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.