• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti se účastní největší dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. Připojte se.

5. dubna 2017, Plzeň. Piráti Plzeňského kraje se připojují k organizátorům celostátní dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. V hlavní úklidový den, v sobotu 8. dubna, pořádají v Tachově úklid v lesíku u ulice Na Vinici. Srdečně zveme všechny aktivní lidi, kterým není jedno, v jakém prostředí žijí, aby se připojili k dobrovolníkům z řad Pirátů. Sraz je na místě úklidu v 10 hodin. Přijďte i vy.

Pirátům je dobrovolnická činnost blízká a přirozeně se zajímají o veřejný prostor i ochranu přírody. Úklidové akce u nich proto mají dlouholetou tradici. Každoročně se na jaře i na podzim organizují místní skupiny pirátských dobrovolníků, aby na různých místech uklidili své nejbližší okolí.

Připojte se k Pirátům a přijďte s nimi udělat pořádek v lesíku blízko ulice Na Vinici v Tachově. Těší se na vás parta pohodových lidí, kteří vám na místě rádi poskytnou úklidové pomůcky. Jediné, co potřebujete, je chuť udělat něco pro své okolí a dobrá nálada. Máte-li zájem, ohlašte se u koordinátorky akce, Venduly Machové, vendula.machova@pirati.cz, nebo krajské koordinátorky Pirátů Miluš Kotišové na telefonu 770 113 650.

„Počítáme se zapojením až stovky dobrovolníků z řad Pirátů a jejich příznivců. Doufáme, že se k nám připojí i další lidé, kterým leží na srdci stav volné přírody v jejich sousedství“, říká Dana Balcarová, komunální zastupitelka na Praze 9 a garantka pirátského programového bodu životní prostředí. „Piráti mají rádi čisto, v politice i ve veřejném prostoru. Nepořádek kolem nás je zarážející. Kromě pohodlnosti lidí donést odpadky tam, kam patří vidím problém i v tom, že většina obcí nemá podmínky pro snadné třídění odpadu. Proto chtějí Piráti zlepšit systém třídění komunálního odpadu tak, aby to bylo jednoduché a motivující. Chceme zavést princip „Ten kdo třídí, platí méně“ – třídění se musí lidem vyplatit. A víme, že to jde.„

Letošní pirátský úklidový den bude výjimečný. Pirátská strana se hromadně připojuje k iniciativě „Ukliďme Česko“ a účastní se hlavního úklidového dne koordinovaně v 11 krajích České republiky, kde organizuje úklid na celkem zatím 38 místech.

Související odkazy:

Kontakt:

  • Lukáš Bartoň, 723 199 594, lukas.barton@pirati.cz, předseda Krajského sdružení Pirátů
  • Miluš Kotišová, 770 113 650, milus.kotisova@pirati.cz, koordinátorka pro PlK a iniciátorka Pirátské putovní univerzity
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.