• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Otevřené hospodaření a svoboda jednotlivce přitahují voliče. Pirátské preference letí nahoru!

Plzeň – 28.8.2012 – tisková zpráva KS Plzeňský kraj České pirátské strany

Díky předvolebním průzkumům v jednotlivých krajích, které si zadala a ověřuje Česká televize, se zřetelně ukazuje, že Piráti nejsou strana s jedním promile voličů. Zisk 3 % preferencí je pro Pirátskou stranu první oficiální celospolečenskou statistikou od voleb v roce 2010. [1] Nedávno jsme informovali také o nárůstu preferencí mezi studentstvem - oproti roku 2010 vzrostly preference Pirátů ze 7 na 13 %, což jim vyneslo 4. příčku. [2] Za zmínku stojí také fakt, že na Facebooku je Pirátská strana druhou nejoblíbenější stranou v České republice.

~~READMORE~~

K výsledku se předseda Pirátů Ivan Bartoš vyjádřil takto:

Považujeme 3 % za úspěch, protože nás významně přibližuje k potřebné 5% hranici; pokud se volič rozhodne nám svůj hlas dát, nevyhazuje ho tím do prázdna. Je to výsledek v Karlovarském kraji, kde již průzkum proběhl. Očekáváme, že preference z dalších krajů mohou být ještě zajímavější.

Lídr krajské kandidátky v Plzeňském kraji Adam Šoukal k tomu dodává následující:

Témata Pirátské strany oslovují především občany, kterým není lhostejné, kde žijí a co se děje v jejich okolí. Piráti rozšířili program a do krajských i senátních voleb jdou s jasnou vizí – chtějí otevřený stát, který bude ve službách občanů, ne proti nim.

Odvolává se tak na krajský volební program: http://www.pirati.cz/regiony/plzensko/program2012

Po úspěšném celostátním fóru České pirátské strany, které proběhlo tento víkend a na kterém bylo zvoleno nové předsednictvo, přichází tato pozitivní zpráva, která odráží Pirátské úspěchy za poslední rok. Piráti jako jednotné celosvětové hnutí dokázali porazit smlouvu ACTA, která ohrožovala občanská práva a svobody, za podpory milionů demonstrujících. Zasazují se za ochranu soukromí a práv občanů. Navíc sesterská německá Pirátská strana získala ve volbách do různých spolkových parlamentů již 8 % a v celostátních volbách očekává 14 %.

Reference

Kontakty

  • Mgr. Adam Šoukal, lídr kandidátky, 725 915 896, adam.soukal@pirati.cz
  • Bc. Petr Kopač, trojka kandidátky, 724 542 339, petr.kopac@pirati.cz
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.