• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Občané Plzeňského kraje se s omezováním demokracie nesmíří

saxnoacta.jpg Plzeň - 30. březen 2012 - tisková zpráva České pirátské strany krajské sdružení Plzeňského kraje.

Projednávání ACTA v Evropském parlamentu se přiblížilo. Tato smlouva by mohla omezit občanské svobody. Vláda navíc projednává špatně nastavený ústavní zákon o obecném referendu, který by naopak referenda značně zkomplikoval až znemožňoval. Pirátská strana odpovídá svoláním demonstrace na úterý 3. 4. v 16:00 a následnou otevřenou debatou pro veřejnost.

Znechucení ze snah omezovat občanské svobody ve společnosti sílí, jak dokazují nedávno vzniklé výzvy k demisi vlády z řad občanských iniciativ. Stejně tak trvá odpor proti mezinárodní smlouvě ACTA, která hrozí např. sledováním elektronické komunikace občanů. Vláda navíc vše „vylepšuje“ návrhem zákona o referendu, který je jasně nesmyslný.

„Současná vláda se místo naslouchání občanům snaží pouze o znemožnění přímé demokracie. Představa, že seženete 250 tisíc podpisů a parlament se pak podle vlastního uvážení rozhodne, jestli tedy bude tak laskav a referendum vyhlásí, je tristní. Je to výsměch občanům naší republiky.“ dodává místopředseda Pirátů Adam Šoukal.

Česká pirátská strana se proto ve spolupráci s občanskými sdruženími, bojujícími za demokracii a transparentnost, rozhodla uspořádat na úterý 3. 4. demonstrační happening na náměstí Republiky před budovou radnice. Vystoupí zástupci Pirátů a občanských sdružení. Vrcholem akce bude vytvoření živých nápisů NO ACTA a DEMOKRACIE, viditelných z věže katedrály.

Odkaz na udalost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/255997977826625/

Kontakt:

Adam Šoukal, 1. místopředseda strany, 725 91 58 96

Petr Kopač, 2. místopředseda KS Plzeň, 724 54 23 39

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.