• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Nový předseda, nové předsednictvo

Plzeň – 24.11.2013 – tisková zpráva KS Plzeňský kraj České pirátské strany

Plzenští Piráti si zvolili nové vedení. Předsedou se stal ing. Lukáš Bartoň, Ph.D. Krajské sdružení čekají změny v podobě zlepšení organizace, nebo zavedení projektového řízení, tvrdí nový předseda.

Předchozí krajské předsednictvo odstoupilo po nedávných volbách do Poslanecké sněmovny, ve kterých Piráti v Plzeňském kraji získali 3,19 % (celostátně 2,66 %). Ačkoliv byly výsledky lepší než celostátní průměr, i tak se dnes již bývalé předsednictvo rozhodlo dát co nejdříve šanci novým členům aktivně se zapojit. Učinilo tak i v souladu s duchem Stanov, které vyžadují, aby (Republikové) předsednictvo rezignovalo do tří měsíců po volbách.

~~READMORE~~ Předsedou byl zvolen Lukáš Bartoň, člověk s dlouholetými akademickými zkušenostmi na Západočeské univerzitě. Prošel akademickými senáty fakulty i univerzity, Radou vysokých škol, či strategickými komisemi. Angažoval se také ve studentských spolcích, byl např. šéfredaktorem studentského serveru Dioné. Po svém vítězství ve velmi těsném souboji s bývalým krajským předsedou Adamem Šoukalem dodal:

Děkuji za projevenou důvěru, pokusím se jí nezklamat. Děkuji i Adamovi za to, co jako předseda dosud udělal a kam nás posunul. Doufám, že i nadále zůstane aktivním členem. Minimálně já jeho rady ocením.

Místopředsedy byli zvoleni Pavel Kašík (logistik), Josef Němec (fotograf) a František Ulč (manažer). Staré a nové předsednictvo již zahájilo přípravu předání agendy a plánuje uspořádat workshop, kde si předají členové navzájem zkušenosti s dosavadní činností krajského sdružení. To bude obzvláště důležité v kontextu nadcházejících voleb do Evropského parlamentu a do Senátu (květen 2014) a komunálních voleb. Před novým předsednictvem také stojí výzva v podobě hospodárného využití peněz ze státního příspěvku, ze kterého krajskému sdružení náleží cca. čtvrt milionu korun. A v neposlední řadě bude také důležité, jakou podporu dá předsednictvo místním sdružením, která se nyní vytvářejí i mimo Plzeň (např. MS Tachovsko).

Krátký výtah z kandidátské řeči nového předsedy:

Předsednictvo by měl být tým, který táhne za jeden provaz s jasným cílem. Roli předsedy pak vidím jako roli tahouna tohoto týmu, který především lidi spojuje a motivuje, místo aby vytahoval rozpory. Předsednictvo ani tak nevládne, ale pomáhá členům, šíří informace a snaží se prorazit s tím, co mu dalo fórum za úkol. Určitě cítím potřebu posílit informovanost a zavedení projektového managementu na určité činnosti. To samozřejmě není nic nového, protože z většiny případů se tomu tak již děje, jen je to potřeba dotáhnout do konce. Strana jako taková má nějaké cíle. I kraj by měl mít dlouhodobý plán.

Novému předsednictvu přejeme všichni mnoho úspěchů!

Kontakty

  • Ing. Lukáš Bartoň, Ph.D., předseda KS Plzeňského kraje, +420 723 199 594, lukas.barton@pirati.cz
  • Petr Kopač, odstupující místopředseda KS Plzeňského kraje, +420 724 542 339, petr.kopac@pirati.cz
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.