• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Koalice Společně za Plzeň říká: Transparency International nám (právem) nedala jedničku. Tak jsme si dali reparát. Podívejte se na něj!

V uplynulém týdnu zveřejnila nevládní organizace Transparency International Česká republika výsledky monitoringu financování komunálních volebních kampaní. Naše koalice Společně za Plzeň nedostala na vysvědčení od Transparency International jedničku a v pořadí stran ucházejících se o přízeň plzeňských voliček a voličů jsme obsadili až třetí místo. Děkujeme Transparency International za monitoring a upozornění na slabiny v informování o naší kampani. Skutečnost, že valná většina plzeňských stran skončila za námi, pro nás není důvodem k uspokojení. Naší reakcí je vypořádání se s jednotlivými výtkami zveřejněného monitoringu a náprava odhalených chyb.

Transparency International vychází z veřejně dostupných zdrojů doplněných o informace od jednotlivých stran a kandidátů. Proto jsme původně chybějící informace doplnili právě na www.spolecnezaplzen.cz, k dispozici komukoli se zájmem o tyto informace.

~~READMORE~~

Monitoring Transparency International najdete na tomto odkazu, výsledky Společně za Plzeň pak na tomto odkazu.

Kapitola „Plánované náklady“ Původní hodnocení TI: „Nezveřejněno. – 5“ Reakce Společně za Plzeň: Plánované náklady kampaně lze nově nalézt na adrese http://www.spolecnezaplzen.cz/transparentni-ucet/ v souboru na odkazu „Finanční plán kampaně »>“.

Kapitola: „Transparentní příjmy“ Původní hodnocení TI: „Finanční dárci jen na TÚ, jiní dárci nezveřejněni. – 3“ Reakce Společně za Plzeň: Další dárci (především ti, které transparentní účet nezobrazuje, pokud nepřispěli bankovním převodem, ale z karty) jsou nově k nalezení na adrese http://www.spolecnezaplzen.cz/transparentni-ucet/ v souboru na odkazu „Sledujte naše transparentní účetnictví »>“.

Kapitola: „Přehledné předvolební akce“ Původní hodnocení TI: „kalendář na webu Společně za Plzeň akce – 1“ Reakce Společně za Plzeň: Žádná změna neprovedena. Přehled akcí nadále k dispozici na http://www.spolecnezaplzen.cz/kalendar/.

Kapitola: „Transparentní účet“ Původní hodnocení TI: „transparentní účet Společně za Plzeň – 1“ Reakce Společně za Plzeň: Žádná změna neprovedena. Všechny příspěvky do kampaně od samého začátku a i nadále putují do transparentního účtu, který je k nalezení na adrese http://www.spolecnezaplzen.cz/transparentni-ucet/ na odkazu „Sledujte náš transparentní účet »>“.

Kapitola: „Transparentní výdaje“ Původní hodnocení TI: „Struktura výdajů bude zveřejněna až po volbách. – 5“ Reakce Společně za Plzeň: Struktura výdajů (jednotlivé položky a odpovídající faktury) je nově k nalezení na adrese http://www.spolecnezaplzen.cz/transparentni-ucet/ v souboru na odkazu „Sledujte naše transparentní účetnictví »>“.

Kapitola: „Volební tým“ Původní hodnocení TI: „Zveřejněn jen manažer kampaně a lídr. – 3“ Reakce Společně za Plzeň: Kompletní volební tým rozhodující o kampani je nově k nalezení na adrese http://www.spolecnezaplzen.cz/kontakt/.

Vřele děkujeme Transparency International Česká republika za provedený monitoring. Jsme rádi, že nás upozornil na slabiny v našem informování o kampani. Po reparátu si myslíme, že si zasloužíme jedničku, ale víme, že známkování obvykle neprovádějí hodnocení studenti. Pevně věříme, že i ostatní strany na monitoring zareagují nápravou pochybení. Jsme si jisti, že voliče nebudou zajímat informace jen u jedné z nejméně nákladných kampaní v Plzni (takovou je kampaň Společně za Plzeň), ale i u těch, které mají několikanásobně (někdy podle informací z médií až dvacetinásobně) vyšší náklady.

Koalice Společně za Plzeň

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.