• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Demonstrace v Plzni proti ACTA proběhla úspěšně

demonstrace-kolaz.jpg Plzeň - 12. únor 2012 - tisková zpráva České pirátské strany krajské sdružení Plzeňského kraje.

Děkujeme všem účastníkům sobotních protestů za jejich nadšení i výdrž demonstrovat hodiny v mrazivém počasí. Včera se za podpory plzeňských Pirátů sešlo na náměstí Republiky v Plzni přes 400 občanů (420 podpisů na petici), aby protestovali proti ACTA. Tu odsuzuje většina protestujících především kvůli jejímu potenciálu zasahovat do osobních svobod a zcela nestandardnímu procesu schvalování.

~~READMORE~~

Tyto protesty nebyly zdaleka osamocené - protestovalo se po celé naší republice - v 18 městech. Lidé z ostatních zemí Evropské unie, která by tato dohoda zasáhla, protestovali ve svých městech také. Česká pirátská strana doprovází tyto protesty odesláním otevřeného dopisu premiéru Petrovi Nečasovi, kde požaduje jménem občanů posouzení této závažné smlouvy Ústavním soudem. (doprovodná tisková zpráva)

Protest proběhl bez problémů, pouze jsme se v reakci na velmi chladné počasí rozhodli jej zkrátit na tři hodiny oproti plánovaným čtyřem. Po demonstraci a projevech na náměstí se vydal průvod protestujících občanů ulicemi města až k Domu kultury.

Nyní se již můžete podívat na několik videí účastníků přímo z demonstrace.

Pirátská strana připravuje také vlastní video a fotografie, které zde uveřejníme již brzo.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.