• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Místní Sdružení Tachovsko

BROUSÍME NA PARLAMENT

Už běží volební kampaň PUSŤTE NÁS NA NĚ! Více na www.cernenabilem2017.cz. Česká pirátská strana má v roce 2017 poprvé reálnou šanci dostat první své zástupce do poslanecké sněmovny. Tachovští Piráti tomu chtějí pomoct.

* Začínáme představovat po částech svůj volební program: https://www.pirati.cz/program/ a https://www.pirati.cz/program/psp2017.html
* Už máme zaplněnou celou kandidátní listinu s 20 statečnými. Je to velmi vyrovnaná a zajímavá kandidátka. Podívejte se do předposlední tiskové zprávy anebo ZDE.
* Kandiduje za nás mimo jiné místopředseda Stodu Mgr. Bohumil Koča, jako nestraník.
* Snažíme se aktivizovat členskou základnu i své příznivce. Pořádáme pravidelná neformální setkání s příznivci (naším domovským přístavem v Tachově je El Paso)
* 15.6. navštívil Tachov předseda strany Ivan Bartoš a proběhlo s ním velmi příjemné posezení „O co těm pirátům jde?“ Záznam z akce zde: https://www.youtube.com/watch?v=77ZKqCFrhE8&t=51s.

O Pirátech:
* Otevřeli jsme Pirátskou putovní univerzitu (více zde https://www.facebook.com/groups/257921767995854/). Kalendář akcí celé Pirátské strany najdete ZDE
* Pokusně jsme spustili naši vlastní krajskou doplňkovou měnu Pirátský cuion /čti kujón/. Zjistili jsme díky tomu (díky měně zaměřené na sdílení, sdružování sil a dobíjení energie), že ve Stříbře a Sušicích chtějí Piráti nebo jejich příznivci založit komunitní zahrady a do jakých dalších projektů se chtějí naši členové zapojit.

Naši politici, zastupitelé
V České republice máme své zastupitele v opozici ve Stříbře, na pražském magistrátě i v městských částech.
Naši lidé jsou ve vedení města Brna, kde iniciovali participativní rozpočet. V Mariánských lázních máme pirátského starostu.
Piráti byli zvoleni do krajských zastupitelstev na Moravě, Královéhradecku a v Karlovarském kraji se podílejí na jeho vedení.
Otevíráme státní správu i na celostátní úrovni.
Spouštíme programy, kde občané mohou rozhodovat o využití peněz z jejich daní.
Nabízíme nejen možnost sledovat jednání politiků, ale aktivně zasahovat a uplatňovat prvky přímé demokracie tam, kde to je to právě díky Internetu možné.

Obsah

Založení

Členy strany bylo ustaveno místní sdružení pod názvem Místní sdružení České pirátské strany Tachovsko 12.12.2013. MS založili Jaroslav Hais, Karel Rada, Libor Špaček, Petr Bohuslav, Daniela Nová. Od té doby se MS rozrůstalo o nové členy a začínalo se zajímat o dění převážně ve Stříbře a stříbrsku. Teprve až přijatým členem Alešem Jaklem, jsme se začali více zaměřovat i na Tachov.

Před prvními KV (Komunální volby) jsme se na základě „veřejného průzkumu“ snažili prostřednictvím petice o uspořádání referenda nasbírat dostatek hlasů k regulaci výherních automatů a hazardu. Bohužel jsme nedokázali nasbírat dostatek hlasů k uspořádání referenda, nicméně to vzbudilo zájem veřejnosti. Ve stejné době se náš člen Libor Špaček rozhodl kandidovat na post Senátora za Tachovska a Chebska, kde bohužel neuspěl. Po našich prvních komunálních volbách ve Stříbře, kdy jsme sestavili vlastní kandidátku ze členů i ze sympatizantů, jsme dokázali získat jeden mandát. Tento mandát získal tehdejší předseda J. Hais. Na funkci byl nucen rezignovat z osobních důvodů a změny bydliště. Nyní je v zastupitelstvu za pirátskou stranu Mgr. Jiří Bohuslav, který není členem ČPS.

Do Krajského zastupitelstva se rozhodli kandidovat členi i z našeho MS. Z výsledků voleb jsme zjistili, že zájem o naše MS a ČPS stále vzrůstá a Tachovsko o nás má zájem.

Harmonogram akcí

Červenec, srpen 2017

Červenec, srpen 2017

Červenec, srpen 2017

TACHOV ….. srpna od 20:00
Příští schůze MS Tachovska
Místo: Bar El Paso, Tachov (bývalá Irská)

JINDE V KRAJI
Roznášky Pirátských listů: Stříbro, Planá, Kdyně, Horšovský Týn, Nýřany, Třemošná, Horní Bříza, Dobřany, Blovice, Rokycany, Hrádek, Zbiroh. Pro bližší informace kontaktujte Miluš, 770 113 650.

PLZEŇ 28.7.
proběhne od 18:00-19:30 další setkání mediálního týmu Vichr v klávesách (Papírna Plzeň, Zahradní 173/2 ), a poté v 19:30 - volná zábava Pirátské pivko (pravidelně každý poslední pátek v měsíci)

PLZEŇ
Pravidelná schůze krajského fóra v Plzni, klub Sofia, 1.8. od 18 hod.

Celokrajský kalendář zde

Místní schůze

Program zasedání:
1) Představení sympatizantů a zájemců o členství
2) Předvolební akce – návrhy, termíny
3) Kandidáti do volby 2.místopředsedy MS Tachovsko
4) Volná diskuze

Členové MS

Podpora sdružení

Zastupitelé

Stříbro
- 1 (nezávislý) zastupitel
(zvolený za Piráty)
Mgr. Jiří Bohuslav
jiribohuslav@seznam.cz

Místní dokumenty

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.