• Adam Cernoch má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Krajské sdružení Plzeňský kraj

Právě probíhá migrace na stránky https://www.pirati.cz/pripoj-se/plzensko/

Krátce o našem kraji

Akruální počet členů: https://forum.pirati.cz/ks-plzensky-kraj-g44.html - 43 registrovaných příznivců - síť 154 sympatizantů s kontaktem (přibývají zájemkyně) - Stránka na Facebooku: https://www.facebook.com/plzenska.piratska.strana/ Voličů: 21 201 voličů (volby do PSP 2017)

Ve Stříbře máme od r. 2014 zastupitele (nezávislý kandidát zvolený za Piráty). Ve Stodu působí na postu místostarosty náš sympatizant Bohumil Koča.

Akce PLzeň
https://www.facebook.com/pg/plzenska.piratska.strana/events/?ref=page_internal pravidelné akce měsíčně:
první pondělí - krajské fórum (Pirátské Centrum, U Zvonu 4/9, Plzeň)

Akce Tachov
1 akce v Tachově každý měsíc (nepravidelný termín)

Akce kraj celkem
5 až 7 akcí měsíčně v celém kraji dohromady

Volební kampaň do sněmovny na podzim 2017

Novinky:
Právě probíhá migrace na nové stránky https://www.pirati.cz/pripoj-se/plzensko/

Během června a července jsme roznesli cca 10 000 výtisků Pirátských listů v těchto okresních městech (vždy po 400 ks, částečně kontaktní kampaň a roznos do schránek):

Klatovy, Sušice, Horažďovice
Tachov, (Stříbro - zbývá roznést), Planá
Domažlice, (Kdyně - zbývá roznést), Horšovský Týn
Nýřany, Třemošná, Horní Bříza
Přeštice, Dobřany, (Blovice - zbývá roznést), Nepomuk
Rokycany, Hrádek, (Zbiroh -zbývá roznést)

V 2. vlně (s regionální přílohou) chceme roznést 40 000 ks Pirátských listů.

O naší kampani:

* PUSŤTE NÁS NA NĚ! Více na www.cernenabilem2017.cz.
* Volební program: https://www.pirati.cz/program/ a https://www.pirati.cz/program/psp2017.html
* Naše kandidátní listina: ZDE.
* Kandiduje za nás mimo jiné místopředseda Stodu Mgr. Bohumil Koča, jako nestraník.
* Snažíme se aktivizovat členskou základnu i své příznivce. Pořádáme dvě pravidelná neformální setkání s příznivce (Plzeň a střídavě nějaké jiné město v kraji - viz v pravém sloupci akce)
* Otevřeli jsme Pirátskou putovní univerzitu (viz kalendář vpravo). Kalendář akcí celé Pirátské strany najdete ZDE
* Pokusně jsme spustili naši vlastní krajskou doplňkovou měnu Pirátský cuion /čti kujón/. Dobrovolníci mohou za své nasazení pro Piráty dostat odměnou různé propagační předměty, trička apod.
* Zjistili jsme díky tomu (díky nové měně zaměřené na sdílení, sdružování sil a dobíjení energie), že ve Stříbře a Sušici chtějí Piráti nebo příznivci založit komunitní zahrady.

Další zasedání krajského fóra proběhne 1.8. od 18:00 v klubu Sofia v Plzni. TUDLE

Piráti z Tachova i odjinud z Plzeňského kraje se činili na největší dobrovolnické akci „Ukliďme Česko“: sesbírali 50 pytlů odpadků

9. dubna 2017, Tachov. Piráti Plzeňského kraje se uplynulou sobotu 8. dubna připojili k celostátní dobrovolnické akci „Ukliďme Česko“. Zásluhou členky místního sdružení Pirátů v Tachově, Venduly Machové, uspořádali úklid v hojně navštěvovaném – leč bohužel také znečištěném – tachovském lesíku poblíž ulice Na Vinici. Poměrně slušná účast veřejnosti nakonec překvapila i samotnou organizátorku, která musela kromě propagace akce zajistit u hlavních organizátorů celorepublikové akce dostatečný počet rukavic a pytlů a s radnicí zase domluvit odvoz odpadu po skončení akce. S vyčištěním části zmíněného lesa přišlo pomoct 13 velkých a 9 malých brigádníků, dvě účastnice dokonce přijely až z Plzně a Prahy.

Machová se spokojeně usmívá: „Na to, že jde o první takovou akci Pirátů v našem městě, jsem vážně mile překvapená, kolik se zapojilo lidí. Děkujeme všem dobrovolníkům, příznivcům i členům kteří přišli pomoct s úklidem.„ Její organizační úsilí rozhodně nepřišlo vniveč. Lokalita, kterou pro úklid vyhlídla a zveřejnila na domovské stránce akce www.uklidmecesko.cz, se ukázala jako skutečně pečlivě vybraná, během tří hodin pilného sběru odpadků na nevelké ploše lesa na kraji města v blízkosti rodinných domků se naplnilo neuvěřitelných 50 velkých jutových či plastových pytlů. Při pohledu na výslednou hromadu odpadu se na tvářích mnohých zpocených a unavených účastníků zračil neskrývaný údiv smíšený s nemalým rozhořčením – To je hrozné, jsme společnost odpadu! Letošní pirátský úklidový den byl mimo to výjimečný. Pirátská strana se k iniciativě „Ukliďme Česko“ připojila hromadně a účastnila se hlavního úklidového dne koordinovaně v 11 krajích České republiky, kde zorganizovala úklid na celkem 38 místech. Piráti hodlají akci za rok opakovat, protože nejrůznější dobrovolnické a úklidové akce mají u Pirátů dlouholetou tradici, zájem o veřejný prostor je jim vlastní.

Piráti se účastní největší dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. Připojte se.

5. dubna 2017, Plzeň. Piráti Plzeňského kraje se připojují k organizátorům celostátní dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. V hlavní úklidový den, v sobotu 8. dubna, pořádají v Tachově úklid v lesíku u ulice Na Vinici. Srdečně zveme všechny aktivní lidi, kterým není jedno, v jakém prostředí žijí, aby se připojili k dobrovolníkům z řad Pirátů. Sraz je na místě úklidu v 10 hodin. Přijďte i vy.

Pirátům je dobrovolnická činnost blízká a přirozeně se zajímají o veřejný prostor i ochranu přírody. Úklidové akce u nich proto mají dlouholetou tradici. Každoročně se na jaře i na podzim organizují místní skupiny pirátských dobrovolníků, aby na různých místech uklidili své nejbližší okolí.

Připojte se k Pirátům a přijďte s nimi udělat pořádek v lesíku blízko ulice Na Vinici v Tachově. Těší se na vás parta pohodových lidí, kteří vám na místě rádi poskytnou úklidové pomůcky. Jediné, co potřebujete, je chuť udělat něco pro své okolí a dobrá nálada. Máte-li zájem, ohlašte se u koordinátorky akce, Venduly Machové, vendula.machova@pirati.cz, nebo krajské koordinátorky Pirátů Miluš Kotišové na telefonu 770 113 650.

„Počítáme se zapojením až stovky dobrovolníků z řad Pirátů a jejich příznivců. Doufáme, že se k nám připojí i další lidé, kterým leží na srdci stav volné přírody v jejich sousedství“, říká Dana Balcarová, komunální zastupitelka na Praze 9 a garantka pirátského programového bodu životní prostředí. „Piráti mají rádi čisto, v politice i ve veřejném prostoru. Nepořádek kolem nás je zarážející. Kromě pohodlnosti lidí donést odpadky tam, kam patří vidím problém i v tom, že většina obcí nemá podmínky pro snadné třídění odpadu. Proto chtějí Piráti zlepšit systém třídění komunálního odpadu tak, aby to bylo jednoduché a motivující. Chceme zavést princip „Ten kdo třídí, platí méně“ – třídění se musí lidem vyplatit. A víme, že to jde.„

Letošní pirátský úklidový den bude výjimečný. Pirátská strana se hromadně připojuje k iniciativě „Ukliďme Česko“ a účastní se hlavního úklidového dne koordinovaně v 11 krajích České republiky, kde organizuje úklid na celkem zatím 38 místech.

Související odkazy:

Kontakt:

  • Lukáš Bartoň, 723 199 594, lukas.barton@pirati.cz, předseda Krajského sdružení Pirátů
  • Miluš Kotišová, 770 113 650, milus.kotisova@pirati.cz, koordinátorka pro PlK a iniciátorka Pirátské putovní univerzity

Piráti představují čelo své kandidátky do sněmovních voleb 2017: V Plzeňském kraji za ně bude kandidovat místostarosta města Stod

20. března 2017, Plzeň. Pirátská strana v Plzeňském kraji představuje další kandidáty, kteří se na podzim budou Piráti představují čelo své kandidátky do sněmovních voleb 2017ucházet o křeslo v Poslanecké sněmovně. Po lídrovi Lukáši Bartoňovi, kterého si Piráti zvolili už v polovině ledna, jsou nyní známa také další jména na pirátské kandidátní listině. Na 2. místě stane nezávislý příznivec Pirátů Mgr. Bohumil Koča, místostarosta Stoda, na 3. místo byla zvolena tachovská sociální pracovnice Mgr. Vendula Machová a 4. místo patří výzkumnému pracovníkovi Ing. Jiřímu Rezkovi, Ph.D.

Nezávislý kandidát Mgr. Bohumil Koča je neuvolněný místostarosta Stoda a podnikatel na volné noze v oblasti nákupu, prodeje a školení obchodních dovedností. Působil mnoho let jako manažer a řídící pracovník. Vystudoval Pedagogickou fakultu a zajímá se o historii. „Chci pomoct tomu, abychom měli stát, který slouží občanům. Ne stát řízený intrikány, oligarchy a lobbisty zajímající se pouze o vlastní prospěch,“ komentuje svoji kandidaturu Bohumil Koča.

Mgr. Vendula Machová je povoláním sociální pracovnice se zaměřením na metodiku sociálních služeb. V současnosti působí v oblasti protidrogové prevence. Vystudovala Husitskou teologickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Sociální pedagogika a obor Psychosociální studia v kombinaci s teologií. Je členkou sociálního podniku Mariela. Ke své kandidatuře říká: „Mým cílem je zvyšování prestiže sociální práce, kvality a dostupnosti sociálních služeb pro občany, stejně jako efektivní rozdělování veřejných prostředků ve prospěch občanů.„

Ing. Jiří Rezek, Ph.D. je zakládajícím členem Pirátské strany. V současnosti působí jako výzkumný pracovník v Evropském centru excelence NTIS – Nové technologie pro informační společnost na ZČU v Plzni. Vystudoval obor Fyzika plazmatu a tenkých vrstev na Fakultě aplikovaných věd, ZČU v Plzni. Hlavním důvodem jeho kandidatury je, že se „nechce smířit s postupným ukrajováním občanských svobod, jak nám to předkládají dnešní takzvané elity.“

Piráti věří, že v parlamentních volbách dosáhnou 10 % hlasů. Na své kandidátce v Plzeňském kraji nabízejí voličům kvalitní lidi se zkušeností z komunální politiky, podnikání, akademického prostředí a výzkumu i z oblasti sociální. Pirátská strana cílí na liberálně smýšlející lidi, kteří o věcech přemýšlejí, chtějí důvěryhodné informace a tvoří si vlastní názor. Jak ukazuje poslední průzkum STEM ze 17. března, v němž překročila pětiprocentní hranici, její ambice jsou reálné.

Složení zbytku kandidátní listiny rozhodne poslední kolo stranických primárek. O místo na ní se vedle členů Pirátské strany mohou ucházet také jednotlivci i programově spřízněné politické subjekty.

Kontakt: Lukáš Bartoň, 723 199 594, lukas.barton@pirati.cz, předseda Krajského sdružení České Pirátské strany Miluš Kotišová, 770 113 650, milus.kotisova@pirati.cz, koordinátorka pro PK a iniciátorka Pirátské putovní univerzity

Harmonogram akcí

Červenec a srpen 2017

Červenec a srpen 2017

Červenec a srpen 2017

PLZEŇ 28.7. proběhne od 18:00-19:00 další setkání mediálního týmu Vichr v klávesách (Papírna Plzeň, Zahradní 173/2 ), a poté volná zábava Pirátské pivko (pravidelně každý poslední pátek v měsíci)

RABÍ 29.7. od 14:00 do 22:00, Grilování s piráty, vypravěčský minifestiválek, tombola…

BLOVICE 30.7. odpoledne - roznos Pirátských listů po městě, setkání s příznivci

PLZEŇ Další schůze kraje v Plzni, klub Sofia na Nám. TGM 2, 1.8. od 18 hod.

LOMEČEK (Starý Klíčov u Domažlic) 6.8. od 18:00 - Ivan Bartoš „O co těm pirátům jde?“ (po něm vystoupí kapela Sto zvířat)

Celokrajský kalendář zde


Krajské předsednictvo


Podpora sdružení

Místní sdružení

Aktivity v dalších okresech

Krajské dokumenty

Piráti online

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.