• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Sport

1. Amatérismus ve sportu

V oblasti sportu upřednostňujeme podporu amatérských organizací před komerčními. Piráti si myslí, že je zbytečné podporovat subjekty, které jsou schopny samy o sobě prosperovat, jako profesionální sportovní kluby. Naopak chceme podporovat komunitní projekty a vytvořit podmínky pro volnočasové aktivity občanů, kteří se sportem nechtějí živit, ale provozují ho jako součást zdravého životního stylu a pro zábavu.

1. Podpora sportovišť pro širokou veřejnost

Chceme umožnit každému občanu provozovat sport na amatérské úrovni výstavbou neziskových sportovišť či lepším využitím těch stávajících. Do výstavby či rekonstrukcí stávajících sportovišť chceme zapojit soukromý sektor formou sponzoringu. Část financí na provoz a údržbu budeme získávat z minimálního vstupného a zapojení podnikatelů v oblasti služeb. Plzeňský kraj tato sportoviště musí podporovat formou reklamy a informačního portálu.

2. Vyšší regulace hazardu

Rozšíření sportbarů, hospod a heren s hracími automaty a videoloterijními terminály v Plzeňském kraji je na neúnosné míře. Okolo takovýchto podniků se poté množí drobná kriminalita, praní špinavých peněz a další protizákonná činnost. Nechceme rozkazovat občanům kraje, co se svými penězi mohou dělat ovšem mít více heren než Las Vegas je přes únosnou míru. Chceme omezit možnost provozování hracích automatů tak, aby jej mohli provozovat pouze kasína registrovaná u ministerstva financí. Budeme požadovat, aby ministerstvo financí dalo pravomoci omezování videoloterijních terminálů městům a obcím, abychom i tato zařízení mohli přesunout do kasín.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.