• Adam Cernoch má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Plzeňským lídrem pirátské kandidátky byl zvolen Pavel Bosák

Plzeň, 19. března 2018 – Pavel Bosák byl ve vnitrostranickém hlasování plzeňských Pirátů zvolen na post lídra kandidátky na Magistrát města Plzně. Současný zastupitel v Plzni 6 - Liticích je známý svým dlouhodobým bojem proti klientelismu a střetu zájmů. Jeho cílem je transparentní Plzeň s morálně bezúhonným vedením a udržitelnou vizí pro budoucnost. Proto ho Pirátská strana oslovila a chce, aby ji reprezentoval na plzeňském magistrátu.

Pavel Bosák byl Piráty kontaktován v prosinci 2017 a zúčastnil se několika společných akcí s plzeňskými Piráty, kde ho měli členové šanci poznat osobně. To výrazně přispělo k tomu, že ho Piráti ve svých primárních volbách zvolili lídrem jednohlasně.

„Moc si vážím důvěry plzeňských Pirátů, kterou do mně jako nestraníka vložili. S pokorou chci představit Plzeňanům naši společnou vizi fungování města. Plzeň potřebuje nový pohled na správu města: Pohled běžného občana, jehož hlas dosud moc nebyl váženými radními vyslyšen. Po zkušenostech s bojem proti montovnám v Liticích jsem Pirátům vděčný za příležitost stát se hlasem občanů celé Plzně přímo tam, kde se rozhoduje o budoucnosti jejich města. Tedy o jejich domovu, okolí a o kvalitě života tady,” uvádí Pavel Bosák.

Krajský předseda Pirátů a poslanec Lukáš Bartoň oceňuje jeho dosavadní aktivity na místní úrovni: „Pavel Bosák je nestraníkem, ale z toho co již vykonal při hájení lidí v Liticích nebo z jeho vystupování si dovolím tvrdit, že je Pirátem již dávno, jenom o tom sám nevěděl. Pirátem se stává člověk na základě hodnot, které vyznává a hájí, nikoliv na základě členské legitimace. Piráty dělají silnými příznivci a dobrovolníci, kteří s námi aktivně spolupracují a snaží se věci aktivně změnit – lidé jako Pavel Bosák. Takové kandidáty chceme dostat do řídících funkcí ve správě města.”

Na Pavla Šrámka, předsedu pirátského místního sdružení Plzeň, udělal Bosák dojem svým vystoupením mezi Piráty: „Jsem rád, že se Pavel Bosák jako nezávislý kandidát rozhodl kandidovat na naší kandidátce. Jedná se o charakterní osobnost s bohatými zkušenostmi, které Piráti rádi využijí v kampani.”

Více o Pavlu Bosákovi naleznete na jeho profilu: https://wiki.pirati.cz/lide/pavel_bosak

Pavel Šrámek předseda MS Plzeň tel. 777 300 508 pavel.sramek@pirati.cz

Volby předsedy MS Plzeň a KS Plzeňský kraj

Krajské sdružení Plzeňského kraje a Místní sdružení Plzeň

Tisková zpráva České pirátské strany

Plzeň, 22. ledna 2018 – V obnoveném Místním sdružení Plzeň proběhla volba předsedy pro funkční období do podzimních komunálních voleb 2018. Předsedou MS Plzeň byl zvolen místní podnikatel Pavel Šrámek. Jeho protikandidátkou byla učitelka Magdaléna Daňková. Ta se následně stala místopředsedkyní sdružení. V současné době probíhá elektronická dovolba dalších místopředsedů sdružení.

“Mým úkolem pro tento rok je sestavit pirátskou kandidátku a uspět v komunálních volbách v Plzni. Piráti v Plzni se dlouhodobě snaží uplatnit svůj dlouhodobý program. Proto už od ledna připravujeme naše členy na budoucí práci v zastupitelstvu. V harmonogramu mám pro naše Piráty plánovaná školení, které je připraví k odpovědnému a kvalitnímu výkonu budoucího mandátu,” uvádí odhodlaně Pavel Šrámek.

V krajském sdružení Plzeňského kraje probíhá volba celého předsednictva pro funkční období 2018-2019. Post předsedy obhájil dosavadní krajský předseda Lukáš Bartoň, který pracoval jako vědec na Strojní fakultě v Plzni a nyní je pirátským poslancem za Plzeňský kraj. Jako druhý kandidát se volby předsedy kraje zúčastnil Bohumil Koča, místostarosta města Stod. V současné době probíhá elektronická volba místopředsedů kraje.

“Po výrazném úspěchu ve sněmovních volbách se k Pirátům hlásí příznivci po celém kraji s žádostí kandidovat za Piráty v následujících senátních a komunálních volbách. Piráti v letošních komunálkách postaví několik kandidátek po celém kraji. Naší silnou zbraní je nekompromisní protikorupční program a historie bez škraloupů. Nestojí za námi velcí sponzoři žijící z veřejných zakázek, nejsme podnikatelským záměrem a nejsme ani politickým projektem žádného oligarchy či milionáře sledující vlastní zájmy. Máme sílu a chuť bojovat za ideály liberální společnosti bez korupce na všech úrovních politiky,” uvedl Lukáš Bartoň.

Pirátská strana používá při svých volbách a hlasováních i elektronických metod, aby se mohli zúčastnit všichni členové strany. Do přímých voleb předsedů se tak zapojili všichni členové příslušného sdružení z pohodlí svého domova.

kontakty: Ing. Lukáš Bartoň, Ph.D., předseda KS PLK, lukas.barton@pirati.cz, tel.:723 199 594 Karolína Duschková, asistentka poslance Lukáše Bartoně, karolina.duschova@pirati.cz Pavel Šrámek, předseda MS Plzeň, pavel.sramek@pirati.cz, tel: 777 300 508 Mgr. Magdaléna Daňková, místopředsedkyně MS Plzeň, magda.dankova@pirati.cz, tel.: 778 501 029

Společně za Plzeň

Vážení přátelé,

zveme Vás tímto na tiskovou konferenci, na níž plzeňské veřejnosti představíme koalici „Společně za Plzeň“ do komunálních voleb vyhlášených na 10. a 11. říjen 2014.

Koalici tvoří Plzeňská aliance, Česká pirátská strana, politické hnutí Změna a Strana zelených. Tato koalice se bude ucházet o hlasy Plzeňanek a Plzeňanů se společnými cíli, společným programem a společnou kandidátkou. A také s dostatkem energie, zodpovědností za budoucnost našeho města a hlubokým odhodláním dělat věci jinak.

Tisková konference, na níž Vás srdečně zveme, proběhne v pondělí 16. června 2014 za nezavřenými dveřmi, pod širým nebem v prostoru „U Branky“. Zahájíme ji v 11.55 (slovy ZA PĚT MINUT DVANÁCT).

20.03.2018 05.02.2014

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.