• Adam Cernoch má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Plzeňským lídrem pirátské kandidátky byl zvolen Pavel Bosák

Plzeň, 19. března 2018 – Pavel Bosák byl ve vnitrostranickém hlasování plzeňských Pirátů zvolen na post lídra kandidátky na Magistrát města Plzně. Současný zastupitel v Plzni 6 - Liticích je známý svým dlouhodobým bojem proti klientelismu a střetu zájmů. Jeho cílem je transparentní Plzeň s morálně bezúhonným vedením a udržitelnou vizí pro budoucnost. Proto ho Pirátská strana oslovila a chce, aby ji reprezentoval na plzeňském magistrátu.

Pavel Bosák byl Piráty kontaktován v prosinci 2017 a zúčastnil se několika společných akcí s plzeňskými Piráty, kde ho měli členové šanci poznat osobně. To výrazně přispělo k tomu, že ho Piráti ve svých primárních volbách zvolili lídrem jednohlasně.

„Moc si vážím důvěry plzeňských Pirátů, kterou do mně jako nestraníka vložili. S pokorou chci představit Plzeňanům naši společnou vizi fungování města. Plzeň potřebuje nový pohled na správu města: Pohled běžného občana, jehož hlas dosud moc nebyl váženými radními vyslyšen. Po zkušenostech s bojem proti montovnám v Liticích jsem Pirátům vděčný za příležitost stát se hlasem občanů celé Plzně přímo tam, kde se rozhoduje o budoucnosti jejich města. Tedy o jejich domovu, okolí a o kvalitě života tady,” uvádí Pavel Bosák.

Krajský předseda Pirátů a poslanec Lukáš Bartoň oceňuje jeho dosavadní aktivity na místní úrovni: „Pavel Bosák je nestraníkem, ale z toho co již vykonal při hájení lidí v Liticích nebo z jeho vystupování si dovolím tvrdit, že je Pirátem již dávno, jenom o tom sám nevěděl. Pirátem se stává člověk na základě hodnot, které vyznává a hájí, nikoliv na základě členské legitimace. Piráty dělají silnými příznivci a dobrovolníci, kteří s námi aktivně spolupracují a snaží se věci aktivně změnit – lidé jako Pavel Bosák. Takové kandidáty chceme dostat do řídících funkcí ve správě města.”

Na Pavla Šrámka, předsedu pirátského místního sdružení Plzeň, udělal Bosák dojem svým vystoupením mezi Piráty: „Jsem rád, že se Pavel Bosák jako nezávislý kandidát rozhodl kandidovat na naší kandidátce. Jedná se o charakterní osobnost s bohatými zkušenostmi, které Piráti rádi využijí v kampani.”

Více o Pavlu Bosákovi naleznete na jeho profilu: https://wiki.pirati.cz/lide/pavel_bosak

Pavel Šrámek předseda MS Plzeň tel. 777 300 508 pavel.sramek@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.