• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Čarodějnické VyOsení v Chocni

30.4. 2014 se rozezní město Choceň hudbou hned několika kapel, které se při příležitosti oslavy pálení čarodějnic rozhodli zapojit do jedinečného projektu VYOSENÍ – festival svobodné hudby. Těšit se můžete na pálení čarodějnic, které si vyrobí děti z místních mateřských školek, lokální Choceňské pivo, buřtíky od místního uzenáře, oheň a skvělou hudbu:

Brány na adrese: Internátní 600, Choceň se otevřou v 18.00, hrát začínáme v 19 hodin. Vstupné dobrovolné. Přijďte se s námi pobavit a podpořit správnou věc! VyOsení v Chocni – protože každé umění by mělo být svobodné. Nebuďte pasivní – ani my nejsme…NO PASIVO o. s.

Pozn. Vyosení je technický termín pro něco, co je mimo osu, v tomto případě mimo OSA. Pálení čarodějnic (také Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) je dodnes živý a největší pohanský svátek, kdy se zapalují ohně a slaví příchod jara. Podle tradice se zapalovala smolná košťata, vyhazovala do výšky a popel z těchto ohňů měl vliv na zvýšení úrody. Vše po zimě očišťoval a především mladým přinášel veselí, mládí a zajišťoval dobrou plodnost.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.