• @pak_f has upload permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Poslanecké volby 2017

Volby do poslanecké sněmovny se uskuteční na podzim v roce 2017.

Časový plán

Fáze Co Dokdy Trvání
Start akce dobytí poslanecké sněmovny 1.1.2017
VI Lídr, kandidátka, rozpočet do 1.2.2017 1 měsíc
V Pracovní skupina, plánování, program(celostátní) do 1.3.2017 1 měsíce
IV Hospodská volební kampaň do 1.5.2017 2 měsíce
III Volební materiály + Administrativa do 1.6.2017 1 měsíce
II Pauza do 1.8.2017 2 měsíce
I Volební kampaň do voleb cca 1.11 3 měsíce

Financování

Rozpočet

Bude sestaven na základě rozpočtu pirátské strany na rok 2016.

Budoucí peníze

Vlivem špatně nastaveného financování politických stran. Dochází ve financování stran ke skokovým zvýšením příjmů. Mohli bychom tuto chybu využít ve prospěch pirátské kampaně.

Pro využití jsem vyhodnotil jako nejzajímavější peníze za mandát poslance. Je to jasně definovaná částka s definovaným bodem pro nárok na příspěvek. Dle vnitřních přepisů Pirátů náleží kraji 50% částky. Což v přepočtu dělá pěknej ranec a krajskému sdružení za celé volební období připadne 1 710 000 Kč. Byl bych pro její využití v rámci předvolební kampaně. Je to šťavnatá částka a mohla by nám pomoct v dosažení pěkného volebního výsledku. Sice není jisté, že jí získáme. Spíš je jisté, že jí nezískáme. Ale to nám nebrání ji ve formě slibů zapojit do kampaně. Při návrhu jsem sledoval dva cíle. Zapojit do kampaně co nejvíce lidí. Dostat peníze k lokálním stranám, které jsou od státního financování cíleně odříznuté velkými stranami. Aspoň nastavení státních příspěvku tomu odpovídá.

Pro kampaň bych využil kulatou částku 1,5 milónu.

  • 750 tisíc na volební týmy

U volebních týmů si představuji, že lídr kandidátky by měl k dispozici 500 tisíc a dvojka kandidátky by měla k dispozici 250 tisíc. Částky by byly určeny k vytvoření volebních týmu okolo kandidátů. V případě vykroužkování by se částka snížila na polovinu a druhou polovinu by získali kandidáti na zvoleném prvním a druhém místě. Rozdělení částek by bylo plně v kompetenci jednotlivých kandidátů. Aby si mohli provést nastavení dle svého nejlepšího vědomí. Příklad rozdělení částky jedničky kandidátky.

Počet pozic Částka Částka celkem Účel pozice
5 50 tis 250 tis Jádrový člen volebního týmu - očekávané poradenství v odborných otázkách z oboru specializace člena
5 30 tis 150 tis Prostě člen volebního týmu - očekávané pomoc s čím je potřeba
5 20 tis 100 tis Podpůrný člen volebního týmu - podpůrné aktivity řidič rozvozu, hudebník, sociální případy

U všech členů se předpokládá morální a hecovací podpora kandidáta. Jsem si vědom, že to jsou veliké částky. Zároveň s kampaní budeme potřebovat pomoc a máme se utkat s velkými stranami, které mají peníze ze státních příspěvků k dispozici. Potřebujeme najít možnost, jak jim konkurovat. Aby nedocházelo k třenicím uvnitř strany. Členové volebního týmu by neměly být členy strany. Můžou to být přátelé a známý jednotlivých členů a je to i žádoucí. U nich se nechají předpokládat nehrané sympatie k české pirátské straně.

  • 750 tisíc pro lokální strany

Pro zajištění volební a politické podpory lokálních stran bychom vytvořili informační email. S nabídkou pozic na kandidátce, představením programu pirátské strany a posledním bodem by byla nabídka na podíl na finančním příspěvku. Nárok na příspěvek by měli strany, které by prosazovali otevřenost a transparenci na lokální úrovní. Výše příspěvku by se pohybovala od 5 do 25 tisíc. Výše by se vypočítala na základě volební podpory dané strany + jak hodně transparenci a otevřenost chce prosazovat.

Všechny uvedené informace berte jako nástřel k diskuzi.

Výpočet částky pro krajské sdružení

Příspěvek na mandát 855 000 Kč/rok
Kraj dostane 427 500 Kč/rok. Za celé volební období 1 710 000 Kč. 
© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.