• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Olomoucký kraj hlásí plné pokrytí

Piráti fungují otevřeně, demokraticky a decentralizovaně. Díky tomu oživujeme aktivity ve všech koutech republiky. Dlouho opomíjený region Jesenicko nyní bude obstarávat nově založené místní sdružení - v Olomouckém kraji už páté.

Piráti v Olomouckém kraji měli doposud složitou pozici, a to nejen ve volbách, ale i v dalších aktivitách. Rozloha a tvar kraje způsoboval, že většina aktivit se odehrávala v okresech Olomouc, Přerov a Prostějov a se zbytkem kraje se navazoval kontakt jen stěží. Bohužel to bylo poznat i na volebních výsledcích.

29. srpna 2014 se toto konečně změnilo a nyní považujeme Olomoucký kraj za „Pirátsky plně pokrytý“.

Založení MS Olomouc

Dne 11. 5. 2014 se sešli Jakub Nepejchal, Vojtěch Pikal, Jakub Burget a Miro Bartovič. Založili společně místní sdružení Olomouc.

Předsedou byl zvolen Jakub Nepejchal
1. Místopředseda je Vojtěch Pikal
2. Místopředseda je Jakub Burget
Působnost místního sdružení: Statutární město Olomouc a okolní obce Samotišky, Bystrovany, Křelov - Břuchotín, Bukovany a Hněvotín.

Druhé místní sdružení v Olomouckém kraji založili prostějovští Piráti

zalozeni_piratska_tvrz.jpg Během výjezdního zasedání krajského fóra a předsednictva krajského sdružení, které se konalo ve čtvrtek 9.1.2014 v Prostějově v restauraci U Hudečků, proběhla také ustavující schůze místního sdružení Prostějov.

Místní sdružení Prostějov se tak během krátkého období stalo již druhým místním sdružením Pirátské strany v Olomouckém kraji. Zakládající členové do působnosti nového sdružení zahrnuli celé území Prostějovského okresu a zvolili si mezi s sebou předsednictvo ve složení Petr Kapounek (předseda MS), Petr Lysek (1.místopředseda MS) a Petra Minářová (2.místopředsedkyně MS).

„Jsem liberál, skoro anarchista. Mám zkušenosti i kontakty ve straně a mnoho kontaktů v Prostějově. Mými aktuálními cíli v místním sdružení jsou témata týkající se Prostějova a v počátcích hlavně rozšiřování členské základny,“ pronesl ve své kandidátské řeči Petr Kapounek.

Nově vzniklé místní sdružení stihlo po svém ustavení už také rozšířit své řady o nového člena Martina Burgeta.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.