• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Olomoučtí piráti se zúčastnili demonstrace za svobodný Internet

I členové olomouckého krajského sdružení přijeli do Prahy podpořit demonstraci za svobodný internet - V sobotu 20. 2. zorganizovala Česká pirátská strana demonstraci za svobodný internet, kterou přijeli do Prahy podpořit i zástupci z Olomouckého kraje.

cesta vlakem na demonstraci V sobotu 20. 2. zorganizovala Česká pirátská strana demonstraci za svobodný internet. Zástupci z Olomouckého kraje neseděli doma, ale sbalili vlajky a vyrazili tento důležitý protest proti omezování svobody vyjadřování a slova podpořit. Výpravu zorganizoval Jakub Nepejchal, vedoucí krajského personálního odboru.

Jak olomoučtí Piráti navštívili demonstraci Dělnické mládeže

Česká pirátská strana dne 31.10. 2015 zorganizovala v Olomouci shromáždění v reakci na nahlášenou demonstraci Dělnické mládeže (pohrobka soudem zrušené Dělnické strany pro propagaci nacismu) „proti imigraci a za vystoupení z EU“. Důvodem pro naše shromáždění byla snaha ukázat, že ve společnosti je i mírnější názor, kterému lidskost není cizí, který trvá na dodržování Lidských práv a Ženevské úmluvy. Původně recesistická událost byla sdílená prostřednictvím sociálních sítí a přivedla do olomouckých ulic několik desítek lidí, kteří chtěli vyjádřit nesouhlas s veřejnou exhibicí neonacistů spojenou s šířením strachu z imigrantů. Jakkoliv respektujeme právo kohokoliv (ano, dokonce i Tomáše Vandase) hlásat téměř cokoliv, trváme na svém právu vyjádřit nesouhlas a odpor proti čemukoliv (obzvlášť proti Vandasovi).

Naší zbraní je humor a nadsázka, a tak jsme přišli s „podpůrnými“ transparenty, které byly hezky v souladu s hesly Dělníků, např.:

Chci oplotit!

Stop pohybu osob!

Ymigranti výčka nedáme!

Arabské číslice v ČR nechceme!

Braň svou vepřovou kulturu!

Oploťte mne!

Nepracují a berou nám práci!

…apod.

Další transparenty pak přinesli podporovatelé z jiných uskupení. Příznivci Dělnické strany mnoho smyslu pro humor asi nemají a ihned po našem příchodu se začali chovat agresivně a vyhrožovali nám. Policie byla však připravená a obě skupiny od sebe oddělila. Ostatně, my jsme vždy pokyny policie uposlechli. O to víc nás překvapil následný policejní zásah.

Piráti v Olomouci demonstrovali proti dohodě ACTA

olomouc_acta.jpg V sobotu 11.2. kolem 14:00 se začali na Horní náměstí před radnicí sházet hloučky lidí s transparenty na ohlášené demonstraci. Olomoučané se tak připojili k celosvětovému protestu proti mezinárodní dohodě ACTA, který probíhá v 30ti zemích světa. Jen v ČR na se akce konala na 18ti místech.

Akci zahájil proslovem Petr Bajgar, předseda olomouckého krajského sdružení Pirátů. Na místě byl k dispozici petiční stánek s peticí proti dohodě ACTA a peticí za podporu kopírování. Petici na místě podepsali nejen přítomní protestující, ale také řada kolemjdoucích. Podařilo se vybrat kolem 250ti podpisů pod každou z petic.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.