• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Je po volbách, práce začíná

Tak jako po celé republice, i v Olomouckém kraji zaznamenali Piráti a koalice s účastí Pirátů viditelné úspěchy, byť někde měly trochu hořkou příchuť. Např. v Přerově získala koalice Společně pro Přerov 20% hlasů, ale Pirát Martin Švadlenka se těsně nedostal a je prvním náhradníkem.

Uspěli především dosavadní zastupitelé za toto hnutí, a to je dobrá vizitka od voličů. Martin Švadlenka je proto spokojen: „Oni byli Piráti dávno před tím, než jsem mezi ně přišel. Vídáme se každý týden. Takže budu „dohlížet“ na to, aby fungovala transparence a otevřené informace. Jsem nadšený.“

Olomoucký kraj hlásí plné pokrytí

Piráti fungují otevřeně, demokraticky a decentralizovaně. Díky tomu oživujeme aktivity ve všech koutech republiky. Dlouho opomíjený region Jesenicko nyní bude obstarávat nově založené místní sdružení - v Olomouckém kraji už páté.

Piráti v Olomouckém kraji měli doposud složitou pozici, a to nejen ve volbách, ale i v dalších aktivitách. Rozloha a tvar kraje způsoboval, že většina aktivit se odehrávala v okresech Olomouc, Přerov a Prostějov a se zbytkem kraje se navazoval kontakt jen stěží. Bohužel to bylo poznat i na volebních výsledcích.

29. srpna 2014 se toto konečně změnilo a nyní považujeme Olomoucký kraj za „Pirátsky plně pokrytý“.

Piráti společně s hnutím PRO REGION kandidují v Jeseníkách

PRO-REGION je uskupení občanů různých profesí, životních postojů, názorů a věku, kteří se nechtějí smířit s ekonomickou a morální devastací regionu, v němž žijí a chtějí žít. Proto jsme vytvořili dobrovolnou občanskou iniciativu s názvem „PRO-REGION“. Smyslem našich aktivit je hledat a vytvořit komplexní strategii pro rozvoj obcí a měst Šumperska, Jesenicka a Zábřežska. Jsme otevření novým myšlenkám a novým lidem, kteří vnímají nezbytnost změny a jimž je jasné, že toho lze dosáhnout jedině tehdy, budeme-li vzájemně kooperovat. Po zralé úvaze jsme se rozhodli kandidovat v komunálních volbách 2014. Zvolili jsme si spolupráci s Piráty, které považujeme za jedinou politickou stranu nezapletenou do žádných korupčních kauz, a zároveň se ztotožňujeme s jejím programem. Zdroj: www.pro-region.cz Podařilo se přihlásit tři kandidátní listiny, a to v Šumperku, ve Velkých Losinách a v Loučné nad Desnou. Všichni kandidáti jsou nezávislí (bez politické příslušnosti).

Společná schůzka hnutí PRO REGION a Pirátů se uskuteční v pátek 29. 8. v 16:00 v restauraci U Jirsáka v Šumperku.

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.