• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Olomoučtí Piráti hledají placené zástupce do volebních komisí

hmac:280bef4ec1b1124344484278dd5156e6 : regiony:olomoucko:tiskove-zpravy:olomoucti_pirati_hledaji_placene_zastupce_do_volebnich_komisi

Olomouc - 2.5.2012 - informace České pirátské strany Olomouckého kraje

Jak jistě víte, letošní rok je rokem volebním. Na podzim nás čekají krajské a v některých obvodech i senátní volby. Protože hodláme prosazovat myšlenky absolutní transparence a přímé demokracie i na krajské úrovni, je účast Pirátů v krajských volbách samozřejmá.

Již nyní bychom vám všem rádi nabídli možnost přivýdělku zastupováním České pirátské strany ve volebních komisích. Odměna za práci v komisi vyplacená městskými a obecními úřady je 1600 Kč pro předsedu komise, 1500 Kč pro zapisovatele a 1300 Kč pro každého člena. Člen volební komise musí být starší 18 let a musí být občanem ČR.

Každá z kandidujících stran má možnost jmenovat jednoho člena volební komise. V případě, že strana tohoto práva nevyužije, obecní/městský úřad může volné místo obsadit kýmkoli. Budeme rádi, bude-li nás bude zastupovat člověk, kterému jsme sympatičtí.

Přesné datum zatím nebylo stanoveno, téměř jistě se však krajské volby uskuteční někdy v říjnu 2012, nejpozději začátkem listopadu. Seznamy členů volebních komisí se uzavírají měsíc před prvním dnem voleb, tedy někdy v září.

Máte-li tedy zájem být Piráty delegováni do volební komise, vyplňte, prosím, údaje do tohoto formuláře: Okrskové volební komise.

V současné době připravujeme konkrétní program pro Olomoucký kraj. Jako vždy bude založený na myšlenkách absolutní transparence a přímé demokracie. Nevyhýbáme se ani konkrétním krajským tématům a Vaše náměty rozhodně uvítáme.

Objevily se i dotazy, jak je to s volnem v práci a náhradou mzdy. Tuto problematiku podrobně pokrývá tento odkaz:
Členství ve volební komisi a pracovní právo

Jestliže máte další otázky, neváhejte se zeptat:

Komentáře

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.