• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Místní sdružení Pirátská tvrz

Přejeme úspěšný rok 2016

Členové a příznivci Pirátské tvrze přejí všem občanům bez rozdílu věku, pohlaví, rasy i vyznání úspěšný rok 2016!

V něm nás čeká podobný program jako letos - uskutečníme několik kulturních akcí v Majetíně a okolí, zorganizujeme dobrovolnický úklid černých skládek a v obecních zastupitelstvech a komisích, kde máme své zastoupení, budeme dál usilovat o naplnění našeho programu a našich idejí. Konec roku je dobrý čas na bilancování, přestože víme, že nás čeká ještě spousta práce. Avšak něco se již daří - slíbili jsme, že budeme naslouchat občanům (rozšíření otevírací doby dětského hřiště), že rozvíříme diskuzi nad poplatky za odpady (dotazník), podpoříme spolky a dobrovolníky a podpoříme vyrovnaný rozpočet, a to se víceméně podařilo. O některé vychytávky zabojujeme v budoucnu, např. zavedení transparentního účtu, architektonické soutěže pro veřejné budovy, atd. Jiné za nás pořešili zákonodárci, jako např. veřejný registr smluv. Chceme touto cestou poděkovat zastupitelům, že nám naslouchají. Bez jejich souhlasu by se nám podařilo prosadit pramálo. Chceme také poděkovat všem, kdo naše snahy sdílejí a pomáhají nám. Jsme rádi, že se (nejen) mladí lidé zajímají o veřejný prostor a zlepšení života v obci. S optimismem vstříc novému roku!

Martin Šmída MS Pirátská Tvrz

Jak olomoučtí Piráti navštívili demonstraci Dělnické mládeže

Česká pirátská strana dne 31.10. 2015 zorganizovala v Olomouci shromáždění v reakci na nahlášenou demonstraci Dělnické mládeže (pohrobka soudem zrušené Dělnické strany pro propagaci nacismu) „proti imigraci a za vystoupení z EU“. Důvodem pro naše shromáždění byla snaha ukázat, že ve společnosti je i mírnější názor, kterému lidskost není cizí, který trvá na dodržování Lidských práv a Ženevské úmluvy. Původně recesistická událost byla sdílená prostřednictvím sociálních sítí a přivedla do olomouckých ulic několik desítek lidí, kteří chtěli vyjádřit nesouhlas s veřejnou exhibicí neonacistů spojenou s šířením strachu z imigrantů. Jakkoliv respektujeme právo kohokoliv (ano, dokonce i Tomáše Vandase) hlásat téměř cokoliv, trváme na svém právu vyjádřit nesouhlas a odpor proti čemukoliv (obzvlášť proti Vandasovi).

Naší zbraní je humor a nadsázka, a tak jsme přišli s „podpůrnými“ transparenty, které byly hezky v souladu s hesly Dělníků, např.:

Chci oplotit!

Stop pohybu osob!

Ymigranti výčka nedáme!

Arabské číslice v ČR nechceme!

Braň svou vepřovou kulturu!

Oploťte mne!

Nepracují a berou nám práci!

…apod.

Další transparenty pak přinesli podporovatelé z jiných uskupení. Příznivci Dělnické strany mnoho smyslu pro humor asi nemají a ihned po našem příchodu se začali chovat agresivně a vyhrožovali nám. Policie byla však připravená a obě skupiny od sebe oddělila. Ostatně, my jsme vždy pokyny policie uposlechli. O to víc nás překvapil následný policejní zásah.

Stanovisko ke kauze olomouckého klientelismu

Piráti podporují vyšetření klientelismu v Olomouckém kraji a vyzývají hejtmana Rozbořila k rezignaci.

Když si policie přijela pro Ivana „íčka“ Langera, zbystřili jsme. Nyní postupně vyplouvají informace na povrch a zdá se, že jsme svědky rozplétání pavučiny klientelistických vazeb politiků, vysoce postavených policistů a podnikatelů v Olomouckém kraji, která již nějakou dobu znemožňovala řádné prošetření několika místních kauz. Obviněni jsou, kromě hejtmana Rozbořila, i náměstek ředitele krajské policie Karel Kadlec, šéf hospodářské kriminálky Radek Petrůj a vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý. Tito jsou již ve vazbě, Jiří Rozbořil je stíhán na svobodě a stále setrvává ve funkci hejtmana.

Místní sdružení Pirátská tvrz sdružuje Piráty z Majetína, Grygova, Brodku u Přerova, Krčmaně, Kokor, Rokytnice, Císařova a Citova.

Místní předsednictvo

hmac:5ea47c8d888dfd8082e2b9c8d381825a : regiony:olomoucko:piratska_tvrz:start

hmac:cb10835da7db69f5e0096aa1c7b4cdbb : regiony:olomoucko:piratska_tvrz:start

Místní sdružení

Podpora sdružení

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.