• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Tiskové zprávy

Ostravské kaly odstraňuje „nová“ firma: Další podfuk na Ostravany?

Vyčištění ostravských lagun pokračuje novou epizodou. Bohužel pro Ostravu vše nasvědčuje tomu, že nová je pouze na oko. Zodpovědnost za likvidaci lagun nyní stát se souhlasem kraje svěřil velkému hráči na poli odpadů, společnosti AVE CZ. Na první pohled by se mohlo zdát, že se Ostravané konečně dočkají tolik očekávaného definitivního řešení dlouholetého problému a specialisté na odpady za použití inovativních technologií konečně uspějí. Bohužel při bližším pohledu do zákulisí už tolik důvodů k optimismu nenajdeme. AVE CZ je totiž jen nálepkou, která má zakrýt fakt, že ve skutečnosti reálně zakázku řeší stále neblaze proslulá GEOSAN group, které se dosud nepodařilo problém zdárně vyřešit, ačkoliv v jejich útrobách už padly nemalé prostředky z kapes daňových poplatníků.

V Karviné proběhne konference 'OpenSource řešení v sítích 2015'

 Slezská Univerzita v Opavě

S podtitulem 'Otevřeno pro lidi' proběhne dne 12.11.2015 na půdě Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karvniné čtvrtý ročník konference OpenSource řešení v sítích. Konference probíhá od roku 2009 každý druhý rok a hlavním cílem je propagace svobodného softwaru a jeho možností v sítích. Více informací lze nalézt na stránkách konference: http://ors.slu.cz/

Jedním z hlavních cílů pirátských stran je nabídnout svobodný a open source software jako alternativu pro použití ve veřejné sféře, proto vnímáme nesmírně pozitivně každou iniciativu, která může tuto alternativu zpopularizovat a pomoci prosadit.

Stačí návrh nového plánu odpadového hospodářství a spalovna je v kraji opět v kurzu

Od Honza Groh (Jagro) (Vlastní dílo) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], prostřednictvím Wikimedia Commons

Moravskoslezský kraj předložil návrh nového plánu odpadového hospodářství.

Nepředstavuje však ucelený dokument o směřování odpadového hospodářství na určité časové období, ale zabývá se pouze již dříve soudem zrušenou stavbou spalovny. Jako další „variantní řešení“ nabízí pouze dvě modifikace spočívající v kombinaci zařízení a technologií pro výrobu alternativních tuhých paliv nebo spoluspalování odpadů v monoblocích tepláren či elektráren.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.