• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti pomáhají instalovat petiční stánky za zachování Ostravice – Textilie

ASCII V lednu 2013 byla s aktivní podporou členů KS MSK instalovány nové petiční stánky za zachování Ostravice-Textilie. Piráti tak reagovali na stále se zhoršující situaci kolem komplexu módního domu. Petiční stánky však byly postupně odcizovány. Lukáš Černohorský, člen petičního výboru a předseda krajského sdružení Pirátů vzhledem k porušení petičního práva podal již několik trestní oznámení a podnět k přestupku ve výkonu petičního práva.

Vzhledem ke stále nepříznivé situaci kolem módního domu Ostravica-Textilia rozhodl se petiční výbor zintenzivnit sběr podpisů pod peticí. Za tím účelem otevřel první z mobilních petičních stánků, který byl k nalezení ve veřejném prostoru přímo u budovy Ostravice.

Petiční stánek, jehož nedílnou součástí byl umělecký poutač, zmizel mezi 18:15 – 19:15 dne 3. 1. 2013. „Chápeme to jako hrubé porušení petičního práva,“ komentuje událost Lukáš Černohorský, mluvčí petičního výboru a předseda krajského sdružení Pirátů. Vzhledem ke skutečnosti, že jde o krádež nedílné části petičního stánku vyšší hodnoty, podal Černohorský trestní oznámení. „Tato rušná ostravská křižovatka je pod neustálým kamerovým dohledem, doufáme, že se prokáže užitečnost kamer a pachatel bude dopaden,“ dodává Černohorský.

ASCII Následně petiční výbor za pomoci Pirátů instalovali nové stánky, nejen u komplexu budov, ale na dalších místech. Poutače byly na zastávce Nová Karolina a další petiční stánek, byl instalován u vlakové zastávky Stodolní, v jejíž blízkosti se nachází další zdevastovaná kulturní památka – Jatka. I tyto petiční stánky byly postupně odcizeny a po pachatelích pátra Policie České republiky.

Piráti v Ostravě podporují kulturní dědictví a jejich zapojení do iniciativy za zachování tří ostravských historických budov, které tvoří celek zvaný Ostravica-Textilia, je prvním krokem kterým by v Ostravě chtěli přispět k definování a prosazení ucelené architektonicko-urbanistické koncepce města pro následující dekády.

ASCII ASCII

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.