• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Děkujeme a v sobotu houšť!

demo_acta.jpg Vážení přátelé, děkujeme vám za účast na sobotní demonstraci proti ACTA. Jsem moc rád, že víte, že to neděláte jen pro sebe, ale také pro ty, kteří nepochopili, že to nejcennější, co by jsme měli bránit, není náš majetek či naše zvyky, ale jsou to naše svobody a když jsou ohroženy, je čas vstát a bránit se. Další sobotu opět demonstrujeme ve stejný čas na stejném místě a nejsme jediní, protesty se připravují opět celorepublikově a jistě i celosvětově.

Jsme rádi, že jste pochopili, že se nejedná o nějaký puč a chovali se jako civilizovaní lidé, bez konfliktů a rozbrojů. Přece jen jako pořadatelé neseme určitou zodpovědnost a tak jsme rádi, že se něco podobného nestalo. Každopádně ale nemáme vyhráno, ACTU jsme pouze pozastavili, to ale nic neznamená, stále je aktuální. Nyní ji bude zkoumat jakási komise složená z lidí, kteří se v problematice možná i nějak orientují a klidně může být protlačena jako přílepek nějakého zákona o ovzduší nebo chodnících.

To je také vysvětlení, proč s protesty nekončíme a jak vidíte, má to smysl. Do této chvíle se po celé Evropě podařilo ACTA dostat alespoň do fáze, kdy jí bude někdo zkoumat. Je s podivem, že vrcholoví politici dokáží říct nesmysl jako pan Sobotka, který uvedl, že smlouvu v podstatě vláda nečetla, spolehla se na „garanty demokracie“ kterými prý jsou USA a Velká Británie. Takoví lidé nám bohužel vládnou, kteří nečtou co podepisují. Takové politiky my nechceme a věříme, že ani vy. Víte o nich jen před volbami a pak si o vás ani neopřou kolo milí voliči.

Bohužel se jim však podařilo prostřednictví uplacených médií vytvořit takový stav, že lidé rezignovali a myslí si že nemají odvolání, avšak opak je pravdou. Přijďte do ulic a vyjádřete svůj názor. Protože ACTA není jen o ACTA, ACTA je už jen důsledek toho, jak arogantně se dokáží chovat a dělají to tak proto, že jim to umožňujete. ACTA však odstartovala něco, co jen tak zastavit nepůjde, bojí se nás, nebo spíše, bojí se vás! Pochopili, že dozrála doba a došla trpělivost a v korytech dochází žrádlo. Ukažme jim, že je tem nechceme a nepřistupujme na jejich hru ve stylu „ACTA jsme hezky zametli pod koberec, oni se nám uklidní a my si dál budeme dělat co chceme“ teď už není čas na uklidňování, překročili ve své aroganci a nenažranosti tu pomyslnou hranici aneb !Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne“.

Ještě jednou vám všem za Piráty děkuji, že jste podpořili vlastní svobody a podporujete je i nadále.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.