• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Demonstrace proti likvidaci Módního domu Ostravica

ostravica.jpg 20.3.2012 se v Ostravě uskutečnila plánovaná demonstrace za záchranu módního domu Ostravica-Textilia. Měla za cíl upozornit na soustavnou ignoraci a nezájem magistrátu města Ostravy. Kritikou se nešetřilo ani směrem k primátoru Petru Kajnarovi a to nejen za jeho prohlášení Město by mělo vycházet developerům vstříc.

Předseda krajského sdružení Pirátů v Moravskoslezském kraji a tiskový mluvčí petičního výboru Lukáš Černohorský k celé věci uvádí:

Firma Amádeus Real před třemi lety vyhrála Developerskou soutěž na sousední pozemky s tím,že celý komplex opraví a vnitřně propojí s opravenými historickými budovami. Místo toho však požádal o zbavení památkové ochrany jedné z budov. Díky tomu,že nedošlo k dostatečnému zabezpečení budovy, sběratelé kovů vykradli vnitřní prostory i rámy oken a první z budov, která tvoří tvář Ostravice, dokonce plánovali zbourat.

Společnost AMÁDEUS má dlouholetou zkušenost s „provozem“ nemovitostí ve středu měst, své by o tom mohli říci například i obyvatelé Plzně. Do roku 2006 v Plzni vlastnila bývalé Městské lázně, které během „pěti let nedokázala opravit“. Nakonec se firmě podařilo získat sousední kulturní dům z roku 1986, který letos nebyl, ani přes protesty Plzeňanů i odborné veřejnosti, prohlášen kulturní památkou. Vlastník ihned poté začal řešit pod záminkou „hávarie vody“ demontáž vnitřního vybavení.

Petiční výbor za záchranu Ostravice-Textilie ihned po demonstraci zveřejnil kompletní znění kupní smlouvy a smlouvy o předkupním právu uzavřené mezi Statutárním městem Ostrava a společnosti Amádeus real ze dne 29.5.2009 vč. Dodatku č. 1 k této smlouvě ze dne 22. 10. 2009.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.