• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti nezvítězili, ale posilují

Děkujeme všem voličům, díky kterým Piráti v Libereckém kraji získali 2,22%!
To je historický úspěch! V absolutních číslech to znamená 2875 voličů, tedy o více než 400 hlasů více než ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2010. Piráti dosáhli nejlepšího výsledku v okrese Jablonec nad Nisou, kde získali dokonce 3,62 procent. Potěšující byly i výsledky v menších městech a obcích, kde jsme takovou podporu vůbec nečekali. Tradičně nejhůře jsme pak dopadli v libereckém okrese, jde jsme dosáhli pouze na 1,34 procent. Tady je určitě prostor pro zlepšení a potřebujeme na liberecku získat aktivní spolupracovníky. Nejpirátštější obcí se zdá být Loužnice, kde jsme dosáhli na úctyhodných 14,58%!

Pro Piráty tím ale práce nekončí. Jelikož s nějvětší pravděpodobností sestaví krajskou vládu Starostové společně se Změnou, budeme bedlivě sledovat, jak budou naplňovány sliby o zveřejňování materiálů z jednání rady a zastupitelstva nebo o transparentním rozhodování a zveřejňování smluv, které jsou důležitými tématy i pro Piráty.

Tyto volby ukázaly, že s Piráty je nutno do budoucna počítat. Na rozdíl od lokálních politických uskupení mají celorepublikovou působnost, a tedy i šanci v budoucnu uspět ve volbách do parlamentu. Možná už za týden totiž vstoupí Piráti prostřednictvím Libora Michálka do senátu! Chcete-li nám pomoci vnést v budoucnu průhlednost a pořádek do nejvyšších pater politiky, naloďtě se na palubu!

Petr Vyhnal
lídr kandidátky a předseda KS Liberecký kraj

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.