• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráty z Libereckého kraje povede do sněmovních voleb Ing. Ondřej Kolek Ph.D.

20.3.2017, Jablonec nad Nisou - Piráti v Libereckém kraji v pátek podvečer zvolili svého lídra pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem kandidátky byl zvolen Ing. Ondřej Kolek Ph.D.

Ing. Ondřej Kolek, PhD., předseda krajského sdružení Piráti v Libereckém kraji si v pátek v podvečer zvolili lídra své regionální kandidátky do podzimních sněmovních voleb. Stal se jím současný předseda krajské organizace Ing. Ondřej Kolek Ph.D. (37).

O složení celé sedmnáctimístné kandidátní listiny rozhodnou vícekolové stranické primární volby. V prvním kole byl zvolen lídr, v následujících kolech se budou obsazovat další místa. Pirátská strana jde do parlamentních voleb samostatně. Její kandidátky jsou otevřené pro programově spřízněné osobnosti i menší politické subjekty, které se mohou ucházet o místo na jejích kandidátních listinách. Podmínku zařazení na kandidátky je úspěch v primárních volbách jednotlivých krajů. Ty se u Pirátů pořádají jako online hlasování.

Česká pirátská strana má ambice v letošních volbách získat poslanecké posty v dolní parlamentní komoře. Krajskou kandidátku povede vědecký pracovník z VŠCHT v Praze Ing.Ondřej Kolek Ph.D. Celostátním lídrem byl v půlce ledna zvolen Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany.

V rámci představení krajských lídrů na Celostátním pirátském fóru, které se konalo v sobotu 18.3.2017 v Impact Hubu na Pražském Smíchově, a kterého se zúčastnil mimojiné i zakladatel celosvětového pirátského hnutí Rick Falkvinge, přednesl Kolek svou vizi, kterou lze shrnou následovně: Poctivě hospodařící stát otevřený občanům je základ. S tím souvisí zveřejňování smluv, otevřená výběrová řízení a zavedení strojově čitelných účetní dat státu přístupných všem. Ondřej chce podpořit začínající podnikatele a ekonomiku zaměřenou na výrobu s vysokou přidanou hodnotou. Naše budoucnost začíná u vzdělávání dnešních dětí a mladých. Naše země potřebuje promyšlenou koncepci a dlouhodobou vizi vzdělávání ve spojení s vizí efektivně financované vědy a výzkumu.

Ondřej Kolek: „Jako lídr kandidátky se zasadím o co nejlepší výsledek tvrdou prací, kterou do kampaně vložím. Přesto vnímám, že takové úsilí není hrou pro jednu osobu. Proto aktivně hledám podporu mezi členy a příznivci a zajímavými osobnosti napříč krajem. Musíme začít pracovat týmově. Proto využiju tyto volby pro navození emoční roviny, díky které to budeme dělat s radostí a určitou hrdostí. Patos? Ne. Každý může přispět, když ví, proč to dělá a za co bojuje.“

Liberečtí Piráti vyplují do předvolební kampaně od jablonecké přehrady

JABLONEC NAD NISOU, 5.9. 2012 – Česká pirátská strana pořádá v sobotu 8.9. 2012 od 13:00 předvolební happening u jablonecké přehrady (u beachvolejbalových hřišť).

Akce má podtitul: „Nepotřebujeme tunely, abychom vypustili kaprům rybník.“ Na shromáždění za transparentní kraj vystoupí i předseda České pirátské strany, místní rodák Ivan Bartoš. Program do krajských voleb zde představí Petr Vyhnal, předseda Pirátů Libereckého kraje. Celou akci podpoří a o atmosféru se postarají DJs ZEVL KOMPREZSOR SOUND a tanvaldští KWAN. Happening bude provázet informační kampaň prostřednictvím distribuce informačních letáků a otevřené diskuze s veřejností.

Liberecký kraj zvolil nové vedení

hmac:8ab454ad1278d83810ef6d5fbb81426a : regiony:liberecko:tiskove-zpravy:liberecky_kraj_zvolil_nove_vedeni
Jablonec nad Nisou, 30.9. 2010 - tisková zpráva ČPS KS Liberecký kraj

Krajské sdružení ČPS Liberecký kraj zorganizovalo v uplynulém víkendu volby do předsednictva kraje. Voleb se zůčastnilo 83% oprávěných voličů a celé předsednictvo bylo zvoleno již v prvním kole. Předsedou KS Liberecký kraj byl zvolen Petr Vyhnal, 1. místopředsedou Pavel Klápště a 2. místopředsedou Jaromír Vrbata.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.