• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Krajské sdružení Liberecký kraj

Nový web libereckých pirátů

Informace na této wiki nejsou od května 2017 aktualizovány. Pro aktuální ohledně dění a informací v Libereckém kraji navštivte Web Libereckých pirátů: https://liberecky.pirati.cz

Web Pirátů Libereckého kraje

Následující informace nejsou průběžně aktualizovány!

Pirate party vol.2

Nažehlete puky na kalhotech, načešte kadeře, v sobotu 15. 4. 2017 se za podpory České pirátské strany bude konat druhý ročník veleúspěšného mejdanu Pirate Party. Tentokrát v jabloneckém klubu D-EPPL. O hudbu se postarají místní DJs Johnny Adela, Madbeyk a special guest DJ Eazy.

Účast na párty přislíbil Ivan Bartoš se svojí krásnou kněžkou chaosu Lydií, zúčastní se také krajský lídr pirátů Onřej Kolek. Kromě protančených střevíců si můžete odnést nezapomenutelný zážitek z pokecu s nimi.

Párty začne okolo osmé večer, vstup je zdarma a drinkem večera je rum. Všichni jsou vítáni :-)

https://www.facebook.com/events/221587084987637/

Piráti Libereckého kraje se účastní akce Ukliďme Česko 2017

V rámci akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko 2017 se Česká pirátská strana hrdě hlásí ke koordinovanému útoku na černé skládky všeho druhu a její členové a příznivci se k této akci připojují organizací tohoto a desítek dalších úklidů po celé České republice. Přijďte pomoct i Vy!

17239630_10155084696185789_1906280691399172618_o.jpg

Stejně jako v minulých letech se i letos Česká Pirátská strana zapojí 8. dubna do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, tentokrát však v mnohem větším rozsahu než kdy dříve. Úklidu se zúčastní Piráti všech ve všech krajích napříč republikou. Jenom v Libereckém kraji proběhne úklid pod vedením Pirátů hned na třech místech.

V Liberci v Kateřinkách (https://www.facebook.com/events/420040228346370), v Jablonci nad Nisou se bude uklízet na Dobré Vodě (https://www.facebook.com/piratijablonec), a v Turnově v okolí řeky Jizery (https://www.facebook.com/pirati.turnov).

Piráti se přirozeně zajímají o zkvalitňování veřejného prostoru, ochranu přírody i aktivního zapojení jednotlivců do rozhodování o podobě místa, kde žijí. Nejen proto se chtějí této akce zúčastnit.

„O účasti na této akci jsme vůbec neváhali. Po zkušenosti z úklidu Srnčího Dolu v roce 2015, kde 4 lidi během jednoho odpoledne naplnili odpadky víc něž 15 pytlů a sesbírali přes 30 pohozených pneumatik jsme věděli, že akce podobného rázu mají skutečný dopad.“ říká předseda Pirátů Libereckého kraje Ondřej Kolek.

Pokud se někdo z Vás rozhodne této iniciativě v Libereckém kraji pomoci, neváhejte a kontaktujte krajskou koordinátorku Pirátské strany Zuzanu Jíchovou na tel. +420 770 113 645, nebo se zapojte prostřednictvím stránek hlavního organizátora http://www.uklidmecesko.cz/ a na FB Libereckách pirátů, kde je rozcestník na všechny úklidy v kraji https://www.facebook.com/events/420040228346370/

Pytle a rukavice dostanete na místě, takže sebou jen dobrou náladu, možná něco k snědku a co nejvíce kamarádů! :)

Piráty z Libereckého kraje povede do sněmovních voleb Ing. Ondřej Kolek Ph.D.

20.3.2017, Jablonec nad Nisou - Piráti v Libereckém kraji v pátek podvečer zvolili svého lídra pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem kandidátky byl zvolen Ing. Ondřej Kolek Ph.D.

Ing. Ondřej Kolek, PhD., předseda krajského sdružení Piráti v Libereckém kraji si v pátek v podvečer zvolili lídra své regionální kandidátky do podzimních sněmovních voleb. Stal se jím současný předseda krajské organizace Ing. Ondřej Kolek Ph.D. (37).

O složení celé sedmnáctimístné kandidátní listiny rozhodnou vícekolové stranické primární volby. V prvním kole byl zvolen lídr, v následujících kolech se budou obsazovat další místa. Pirátská strana jde do parlamentních voleb samostatně. Její kandidátky jsou otevřené pro programově spřízněné osobnosti i menší politické subjekty, které se mohou ucházet o místo na jejích kandidátních listinách. Podmínku zařazení na kandidátky je úspěch v primárních volbách jednotlivých krajů. Ty se u Pirátů pořádají jako online hlasování.

Česká pirátská strana má ambice v letošních volbách získat poslanecké posty v dolní parlamentní komoře. Krajskou kandidátku povede vědecký pracovník z VŠCHT v Praze Ing.Ondřej Kolek Ph.D. Celostátním lídrem byl v půlce ledna zvolen Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany.

V rámci představení krajských lídrů na Celostátním pirátském fóru, které se konalo v sobotu 18.3.2017 v Impact Hubu na Pražském Smíchově, a kterého se zúčastnil mimojiné i zakladatel celosvětového pirátského hnutí Rick Falkvinge, přednesl Kolek svou vizi, kterou lze shrnou následovně: Poctivě hospodařící stát otevřený občanům je základ. S tím souvisí zveřejňování smluv, otevřená výběrová řízení a zavedení strojově čitelných účetní dat státu přístupných všem. Ondřej chce podpořit začínající podnikatele a ekonomiku zaměřenou na výrobu s vysokou přidanou hodnotou. Naše budoucnost začíná u vzdělávání dnešních dětí a mladých. Naše země potřebuje promyšlenou koncepci a dlouhodobou vizi vzdělávání ve spojení s vizí efektivně financované vědy a výzkumu.

Ondřej Kolek: „Jako lídr kandidátky se zasadím o co nejlepší výsledek tvrdou prací, kterou do kampaně vložím. Přesto vnímám, že takové úsilí není hrou pro jednu osobu. Proto aktivně hledám podporu mezi členy a příznivci a zajímavými osobnosti napříč krajem. Musíme začít pracovat týmově. Proto využiju tyto volby pro navození emoční roviny, díky které to budeme dělat s radostí a určitou hrdostí. Patos? Ne. Každý může přispět, když ví, proč to dělá a za co bojuje.“

Natáčení pro RTV o plánované vrbové stavbě

Podívejte se na reportáž o plánovaném pirátském projektu vrbového iglů u Jablonecké přehrady. Přestože v reportáži nezaznělo mnoho o Pirátské straně, ani Participativním rozpočtování, ze kterého má být tento projekt financován, moc děkujeme štábu RTM za prostor věnovaný tématu kultivace veřejného prostoru. Reportáž začíná v čase 5:38.

https://youtu.be/pYaVCAUVD6c?t=338

Krajské předsednictvo

Předseda KS

Ing. Ondřej Kolek, PhD., předseda krajského sdružení
Ing. Ondřej Kolek, PhD.
ondrej.kolek@pirati.cz

1. Místopředseda KS
Bc. Petr Vyhnal, 1. místopředseda
Bc. Petr Vyhnal
petr.vyhnal@pirati.cz
Tel.: +420 605 551 885

2. Místopředsedkyně KS
Daniela Weissová
daniela.weissova@pirati.cz


Krajský koordinátor

Krajské schůze

Schůze se v tomto volebním roce konají nepravidelně podle potřeby v celém kraji.


Krajské dokumenty

Piráti online

Podpora sdružení

Pirátská mapa

hmac:011ef15c11f7dab12366675074e324ee : regiony:liberecko:start

Zobrazit větší mapu.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.