• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti v Královéhradeckém kraji zvolili čelní místa kandidátky do krajských voleb

(Hradec Králové 19.4.2016)
Krajské sdružení České pirátské strany v neděli 17.4. v Hradci Králové v primárních volbách vybralo čelní kandidáty do krajských voleb. Piráti kandidují společně se Stranou zelených, která svého lídra a čelní kandidáty zvolí na krajské konferenci 7. května. Za Piráty bude na druhém místě společné kandidátky figurovat trutnovský opoziční zastupitel a podnikatel Martin Jiránek, člen Pirátů. Na třetím místě bude kandidovat procesní manažer Pavel Bulíček, člen Pirátů z Hradce Králové - Březhrad. Páté místo obsadí speciální pedagožka z Nového Bydžova Zdeňka Rudolfová (bez politické příslušnosti) a na sedmém místě bude kandidovat architekt František Křelina z Hradce Králové, člen politického hnutí Změna.

„Dnešní zvolení cítím jako velký závazek. Věřím, že se nám podaří dostat se do krajského zastupitelstva a navážeme v něm na skvělou práci pražských Pirátů. Chceme na kraji řešit typická pirátská témata - transparentnost financí, otevřenost úřadu a neustálou dobrou komunikaci s občany. Mým osobním cílem je vytváření strategie, která je zásadní pro náš region a pro desítky tisíc malých podnikatelů - podporu lokáního podnikání. V současné době se primárně drtivou většinou řeší podpora velkých zaměstnavatelů a firem, ale pro ekonomiku měst a obcí jsou malé firmy a živnostníci mnohem důležitější nežli velké řetězce a nadnárodní korporace. Budu se snažit, aby náš kraj daleko více pracoval na podpoře malých firem. Například jen to, že firmy do 10 zaměstnanců zaměstnávají třetinu všech pracujících v republice, je údaj, který už sám o sobě musí přitahovat pozornost. Není třeba dodávat, jak jsou malé firmy a živnostníci důležití pro ekonomiku, takových příkladů jsou desítky. Bohužel stále chybí skutečná a smysluplná strategie jejich podpory.“, říká Martin Jiránek, zvolený lídr pirátské části kandidátky.

Volba prvního kandidáta za Piráty byla jednoznačná, a to především z toho důvou, že ostatní kandidáti respektují zkušenosti Martina Jiránka z komunální politiky a podporují ho jako svého lídra. Na další místa kandidátky se již hlásilo více zájemců z různých částí kraje, a to jak přímo z řad Pirátů, tak i pirátských příznivců a dalších nezávislých kandidátů, kteří s námi chtějí spolupracovat. Na sedmé místo společné kandidátky Pirátů a Strany zelených se tak dostal člen politického hnutí Změna František Křelina, jehož profesí je architektura, územní plánování a rozvoj. Svůj úspěch v pirátských primárkách komentoval slovy: „Vážím si toho, že jsem na kandidátce Pirátské strany a věřím, že Piráty nezklamu. Prioritami pro mne jsou vyvážený rozvoj kraje, doprava, životní prostředí a působení na celostátní orgány směřující ke zlepšení zákonů týkajících se strategie rozvoje kraje a územního rozvoje.“

Pozice kandidátů, kteří byli všichni zvoleni v primárních volbách, byla daná klíčem dohodnutým v koaliční smlouvě Pirátů a Strany zelených v Královéhradeckém kraji. Zeleným podle ní připadá číslo 1, Pirátům pak 2 a 3, dále se již střidají pravidelně.

Další místa na volebním lístku za Piráty se rozhodnou v internetovém hlasování. „Je dobře, že se na přední pozice nedostali jen kanditáti z Hradce Králové, ale osobnosti napříč krajem. Na čelních místech kandidátky máme tým lidí s širokými profesními zkušenostmi, který bude zárukou kvalitní práce našich zastupitelů. Společně s kandidáty, které doplní Strana zelených, budeme pracovat pro zlepšení života občanů v kraji,“ hodnotí situaci předseda krajského sdružení Stanislav Štipl, který z pracovních důvodů sám nekandidoval na čelní místa.

Zdena Rudolfová, která sama obsadila pátou pozici, neskrývá radost: „Jsem potěšena, že čelní pozici uhájil Martin Jiránek, a to nejen že jsem mu držela palce a volila bych ho, ale i ze skutečného přesvědčení, že v současné době je nejúspěšnějším z našich kandidátů v kraji z pohledu komunální politiky.“

Přehledné čelo kandidátky koalice:

  1. nominant Strany zelených
  2. Ing. Martin Jiránek (člen Pirátů)
  3. Bc. Pavel Bulíček (člen Pirátů)
  4. nominant Strany zelených
  5. Mgr. Zdeňka Rudolfová (příznivkyně Pirátů)
  6. nominant Strany zelených
  7. Ing. arch. František Křelina (člen politického hnutí Změna)

Kontakty:
Ing. Martin Jiránek, lídr pirátské části kandidátky, martin.jiranek@pirati.cz, +420 777 719 282
Bc. Pavel Bulíček, 3. místo kandidátky, pavel.bulicek@pirati.cz, +420 603 404 924
Mgr. Zdeňka Rudolfová, 5. místo kandidátky, bez politické příslušnosti, zdena.rudolfova@volny.cz, +420 737834466
Ing. arch. František Křelina, 7. místo kandidátky, politické hnutí Změna, krelina@delta90.cz

Fotografie
Fotografie ing. arch. Františka Křeliny je na adrese https://www.flickr.com/photos/pirati/26226408510
Fotografie ostatních kandidátů jsou na jejich profilech, klikněte, prosím, na jména v kontaktech.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.